FENG SHUI | Kuidas kujundada elutuba, esikut, kööki ja teisi tube?

Nippe erinevate tubade sisustamiseks!
FENG SHUI | Kuidas kujundada elutuba, esikut, kööki ja teisi tube?
Foto: Shutterstock

Kui soovid, et kodu sisekujundus oleks täiuslikus harmoonias ning atmosfäär soosiks edu, rikkust ja häid suhteid, võid juhinduda iidsetest feng shui tarkustest. Jagame näpunäiteid värvieelistuste, mööblipaigutuse ja palju muu osas ja selgitame lähemalt, kuidas võiks feng shui järgi olla sätitud iga kodus paiknev ruum.

1. Esik

Esik on kodu üks olulisemaid ruume — see on uks meie eluenergiale, teekond sinna ja sealt edasi peab olema takistusteta, kutsuv ja puhas. Kui energia meie kodus on värske ja liikuv, aitab see kaasa uute võimaluste ilmnemisele elus.

Kui eluenergia voolab, on meil selgem siht ning meie tegemised sujuvad takistusteta. Kui tunnete, et olete oma elus justkui “kinni jäänud” ning koju jõudes valdab teid loidus ja tegevusetus, siis vaadake üle teekond teie majja või korterisse. Heida pilk välisuksele ja veendu, et see on korralik ja hooldatud.

Foto: feng shui reeglite kohaselt tasub vältida klaasosaga välisust — kuigi hea Chi enegia siseneb majja uste-akende kaudu, siis ahvatleb klaasuks ligi ka muid energiaid. Kodune ruum olgu privaatne ja seda eraldagu välismaailmast korralik ja pilkupüüdev uks. Foto: Shutterstock


Kõik, mis ei täida ilu, mugavuse või turvalisuse eesmärki, tuleb eemaldada. Siia alla kuuluvad nii katkised ukselingid, hooldamata trepikojad aga ka kuivanud või haiged taimed.

Seotud lood:

Välisukse värv on samuti oluline: eelista tule-elemendi värve nagu punane, oranž, kollane, lilla või roosa. Kui välisuks asetseb põhja suunas, eelista sinist või musta värvi.

Mis puutub välisukse ees olevasse treppi, siis suure esiku puhul pole muret, kui trepp paikneb välisukse ees. Pisikese esiku puhul võiks trepp paikneda teisiti.

Toas ei tohiks välisukse vastas olla peeglit, sest väidetavalt surub see kogu hea energia elamisest välja, kui avad tuppa sisenedes ukse.