ENNE JA PÄRAST | Põhjamaiselt karge kodu Mustamäe paneelmajas


ENNE JA PÄRAST | Põhjamaiselt karge kodu Mustamäe paneelmajas
Foto: erakogu

Nõukogudeaegsete paneelmajade tüüpkorterite muutumislugusid oleme kajastanud varemgi ja tore on vaadata inspireerivaid näiteid, kuidas esmapilgul pimedast ja kitsast elamisest saab välja võluda kena ja mugava kodu. See pisike korter Mustamäel paistab silma karge ja värske kujunduse ja meisterliku ruumikastuse poolest. Kui kodud oleks inimesed, võiks öelda, et tegu on tõelise Tuhkatriinu looga!

Renoveerimist ja ümberehitamist oli korteris omajagu — vannitoas tuli välja lõhkuda kogu põrand, et paigaldada tänapäevane renntrapp.

Foto: vannituba enne ja pärast remonti

Avarama ruumiplaneeringu nimel eemaldati sein imepisikese köögi ja elutoa vahelt. Et väikeses köögis kõik kenasti ära mahutada, otsustati rajada köögi keskele saareke, mille alla paigutada külmik ja kapid.

Foto: Köök enne remonditöid

Kuigi köögi ülemised kapid said oma sügavuse poolest tellitud tavapärasest pisut kitsamad, mahutavad nad kenasti kõik vajamineva. Naturaalsest puidust töötasapind õlitati heledaks ja pandi harmoneeruma põranda tooniga.

Foto: Köök peale remonti

Seotud lood:

Samast puidust on tehtud ka esikuriiul ja diivanilaud, et avatud toas kõik omavahel kenasti sobiks.

Foto: Elutuba enne remonti

Foto: Elutuba peale remonti

Magamistuba ootab veel sisustamist, kuid ühe olulise detaili on sisekujundaja ruumi juba ära planeerinud — et suuremat kapiruumi selles korteris ei ole, säästeti osa ruumist walk-in garderoobi jaoks.

  • See lihtne ja armas korter on müügis. Soovi korral vaata lähemalt City24 lehelt.

LOE LISAKS:

ENNE JA PÄRAST: kolm kööki, mis läbisid totaalse muutumise

ENNE JA PÄRAST | Kola täis kuurialusest sai mõnus ja mugav õuetuba

Täiuslikult lihtne katusekorter, kus liigsele ruumi ei ole

Need on Eesti kõige kuulsamad kummitavad mõisad