Endisesse hobusetalli peidetud elamine ajaloolises linnasüdames


Endisesse hobusetalli peidetud elamine ajaloolises linnasüdames
Foto: Fantastic Frank

1867. aastal hobusetalliks ehitatud maja on unikaalne nii seest kui ka väljast. Stockholmi südalinnas asuvate kõrgete kortermajade hoovist ei leia just tihti pisikesi nukumaja meenutavaid ühepereelamuid. Mõned aastad tagasi renoveeritud kodu paikneb kolmel korrusel, kuid ruutmeetreid on elamises vaid 37 — seega oli sedalaadi kodu kujundamine ja funktsionaalseks muutmine sisekujundajale tõeline väljakutse!

Suuremate majade vahele peidetud kodu suureks trumbiks on vaikus — kuigi võiks eeldada, et elu südalinnas tähendab tihedat sagimist ja müra, siis see maja oma pisikese hooviga on pärit justkui teisest maailmast.

Esiku asemel tervitab saabujat avar eesruum-elutuba. Alumisele ja ülemisele korrusele viib keerdtrepp.

Soklikorrusel asuv söögituba paistab silma oma võlvitud lagede poolest ja loob tõeliselt erilise atmosfääri. Kuigi ruumi napib, mahub suure laua taha einestama täiesti arvestatav hulk inimesi. Elamise juurde kuulub ka oma pisike veinikelder.

Kitsasse ruumi on mahutatud pisike, kuid praktiline kööginurk.

Seotud lood:

Katusekorrusel paiknev magamistuba paistab silma mõnusalt maalähedase stiiliga ning kordagi ei teki tunnet, et pigem maakodu meenutav elamine asub tegelikult kesklinnas. Lubjatud seinad ja kandvad palgid loovad hubase ja rustikaalse atmosfääri. Tähelepanu väärib ka laheda peatsiga voodi.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fantastic Frank

LOE LISAKS:

FOTOD | Vaata kauneid müügis olevaid mõisahäärbereid, mis otsivad uut omanikku

Kadestamisväärselt mõnusad lugemisnurgad, millest inspiratsiooni ammutada

Seitse sisekujundusmüüti, mida võid oma kodus julgelt murda