Endisesse garaaži ehitatud stiilne kodu


Garage Loft, BRICKS AMSTERDAM
Garage Loft, BRICKS AMSTERDAMFoto: Valentine Harmsen

Amsterdamis asuv sisearhitektuuribüroo BRICKS AMSTERDAM on loonud endisest garaažist imelise kodu. Kujundamisel on kasutatud ära tööstushoones vedelenud vana mööbel, interjööri osaks on ka mootorrattad ja taustaks tumedad värvid. Siiski on see elamiseks sobiv igaühele, muigab sisearhitekt ja disainer James van der Velden.

Amsterdamis Jordaani piirkonnas asuval kodul on suurust 130 m2. Kogu ettevõtmine oli üsna julge lennuga ja valmis kaheksa kuuga. Jamesi sõnul polnud kogu protsessi juures kõige raskem seotud sugugi sisekujundusega, vaid hoopis konkreetsesse kohta kasutusloa saamisega kodu loomise eesmärgil. See asjaajamine võttis aega 3 kuud.

Ehituses oli kõige keerukam katuse eemaldamine. Seda oli vaja selleks, et ehitada sisehoov, mille ümber loodi eluruumid. See tähendas klaasi ja metalliga mängimist ning äärmist täpsust.

Mõned seinad on jäetud puutumata, et säilitada endist hõngu — ja seda efektselt. Näiteks köögis.


Seotud lood:


Jamesile endale meeldivad selle projekti juures kõige rohkem kontrastid: vana ja uus, tume ja hele, tahumatu ja sile.

Lemmikuks on garaaži ja elutoa läbipaistvus — asjadel saab silma peal hoida mõlemat pidi.

Jamesile imponeerivad vanad esemed ja auto- ning mootorrattaosad, mis on justkui omaette kunstiteosed. Mootorratas on ka ühes magamistoas.

Teises magamistoas on kasutusel vana tööstushoonest pärit riidekapp, voodi on laotud kaubaalustest. Valgusega saab luua hubase meeleolu.