Ela suurelt väiksel pinnal — 39 ruutmeetri kompaktne lahendus


Ela suurelt väiksel pinnal — 39 ruutmeetri kompaktne lahendus
Kollaaž. Fotod: Lifeedited.com

Väikesel pinnal elamine on keskkonnasõbralik ja hea investeering — eeskätt pealinnades on väikese korteri ruutmeetrihind suuremaga võrreldes kõrgem ja väikesed korterid lähevad ka kiirelt kaubaks. Väikese elupinna puhul ei ole oluline ruutmeetrite arv, vaid nende nutikas kasutus. Heidame plgu ühele kompaktsele kodule!

Graham Hill on ettevõtte LifeEdited asutaja. Ettevõte arendab ja müüb väikestesse korteritesse disainitud tehnilisi lahendusi ning annab nõu ka arhitektidele ja kinnisvaraarendajatele. Ettevõte sai alguse sellest, et Grahami ostis 2009. aastal New Yorki kaks väikest korterit. Koos Mutopo-nimelise reklaamibürooga korraldas Graham arhitektuurivõistluse, et leida ühte ostetud väikekorterisse sobiv ruumilahendus.

Arhitektuurivõistlsuest osavõtnute hulk — 300 osalejat — üllatas võistlusekorraldajaid endidki. Võistluse võitsid Rumeenia päritolu arhitektuuritudengid Catalin Sandu and Adrian Iancu, kelle loodud lahendusi Graham oma 39-ruutmeetirses korteris ka rakendas.

Korterisse sisse astudes näeb elamine välja selline.

Seinal on projektor filmide vaatamiseks.

Köök — täisvarustuses!

Seotud lood:

Ruumi jagub isegi nõudepesumasimale ja väikse pliidi saab vajadusel hoopiski sahtlisse tõsta.

Söögilaua äärde mahub vabalt 10 inimest.

Kõik ruumifunktsioonid ja mööbel ei ole ruumis kogu aeg nähtaval, vaid peidetud seintesse ning kogu lahendus on kergelt kokkulükatav ja lahtivõetav.

Elamisse mahub kaheinimesevoodi. Soovi korral saab magamistsoone muust ruumist eraldada laesiinil jooksva kardinaga.

Kaks külalistevoodit, kuid väiksema peregi jaoks on see hea lahendus. Lastele oma ruum.

Väike kodukontor.

Panipaiku on siin ohtrasri. Mis vaja, jääb peitu valgete kapiuste taha. Kokku lükatuna moodustavad uksed neutraalse seinapinna.

Duširuum koos tualetiga.

Fotod ja allikas: www.lifeedited.com