Eestlase kodu Taanis: Valgusega täidetud modernne elamine


Eestlase kodu Taanis: Valgusega täidetud modernne elamine
Foto: Jan Grau

Taanis koolituskonsultandina töötav Kristi Maire on oma kodu rajanud Kopenhaageni Amagerbro piirkonnas asuvasse vastvalminud korterelamusse. Kodu valikul oli oluliseks kesklinna läheduses, taskukohane hind ja korteri suurus. Kolme magamistoaga avar elamine järgib Taani kaasaegsele arhitektuurile omast esteetikat ja funktsionaalsust, mille järgi peab valgus tubadesse langema vähemalt kahest suunast.

Uuele korterile kohaselt on ka sisustus üdini kaasaegne. Skandinaavialikule stiilile viitab külm ja karge, neutraalse mööbliga sisustatud interjöör, millesse on värviliste detailide abil pisut pehmust sisse toodud ja muidugi on oma koht piltidel ning fotodel.

Foto: Jan Grau

Kui enamiku keskklassi kuuluvate taanlaste kodud on pilgeni täidetud Taani mööbli- ja tarbekunstiklassikaga, siis Kristi Maire kodust möödunud sajandi keskpaiga staardisainerite hitte ei leia.

Foto: Jan Grau
Seotud lood:

Muidu tagasihoidlikusse elutuppa lisab särtsu Taani 1950. aastate disainist mõjutusi saanud peenikeste puitjalgadega tugitool, mille tekstiilile on lisatud julget fuksiaroosat. Ka kollased hoiukarbid riiulites mõjuvad interjööris hästi, andes korteri üldmujele värvikama ilme.

Foto: Jan Grau

Küll aga on erilist tähelepanu pööratud Skandinaavia valgustusmeistrite tänapäevasele loomingule. Musta värvi valgustid köögis pärinevad Taani disainerilt Cecile Manzilt.

Foto: Jan Grau
Foto: Jan Grau

Pilkupüüdev vineerijääkidest valgusti söögilaua kohal on toodetud Soomes.

Foto: Jan Grau

Magamistoast leiab maheda roosa klaasvalgusti Taani päritolu pisikeselt disainibrändilt Design By Us.

Foto: Jan Grau