Eesti uuenduslik seinakattematerjal pälvis maineka Red Dot disainiauhinna


Eesti uuenduslik seinakattematerjal pälvis maineka Red Dot disainiauhinna
Foto: groveneer.com

Eesti disainerite Mihkel Masso ja Karl Saluveeri ning Groveneer OÜ ühistööna disainitud uuenduslik seinakattematerjal Groveneer võitis maineka rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot: Product Design 2019. Sellega tunnustati eesti disaini kõrget kvaliteeti maailma suurimal ja tuntuimal konkursil, mida on korraldatud juba üle 60 aasta.

Auhinnaga Red Dot tunnustatakse silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstetakse esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonda. Disainer Mihkel Masso jaoks on tegu juba teise Red Dot auhinnaga.

Groveneer on innovaatiline “tõmba-ja-kleebi” kinnitusega naturaalsest väärispuidust seinakattematerjal. Toode on eelviimistletud ehk ei vaja peale paigaldamist töötlemist ja lõigatud kujunditeks, mis võimaldab hulgaliselt erinevaid mustreid luua — detaile ja toone kombineerides tuleb iga muster unikaalne. Materjal on viimistletud kõvavahaõliga, mis annab sellele vastupidavuse ning stiilse väljanägemise. Groveneeri teebki eriliseks paigaldamise kiirus ja mustrite loomise lihtsus.

Seoses väärika auhinnaga on Groveneer esindatud ka maailma suurimal kaasaegse disaini väljapanekul Red Dot’i disainimuuseumis Essenis, Saksamaal. Toodet võib näha ka Red Dot’i rändnäitusel, mis varasemalt eksponeeritud Berliinis, Dubais, Hong Kongis, Pekingis ja mujal. Teoseid saab muuseumis näha alates 8. juulist, samast päevast on kõik võidutööd esitletud Red Dot online-näitusel.

Seotud lood:

Mihkel Masso on tootedisainer, kes varem võitnud Red Dot auhinna Huum Drop elektrikerise disaini eest. Lõpetanud 2015. aastal Taani Kuningliku Kunstiakadeemia magistrikraadiga, töötab praegu vabakutselise disaineri ja disaininõustajana, ühtlasi ka õppejõuna Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini ja sisearhitektuuri osakondades. Ta on Groveneeri kaasasutaja ja peadisainer.

Karl Saluveer on tunnustatud disaini- ja kommunikatsiooniekspert. Ta on Aasta Disainiagentuur 2018 Hmmm Creative Studio kaasasutaja ning võitnud üle 30 kohaliku ja rahvusvahelise disainiauhinna. Karl on Groveneeri co-founder ja brändijuht.

Groveneer OÜ on aastal 2017 asutatud Eesti ettevõte, mis tegeleb tegevjuht Kaupo Kala juhtimisel naturaalsest puidust seinakattematerjalide arendamise ja tootmisega.

Red Dot: Product Design on üks suurim disainikonkurss maailmas. Groveneeri võidu muudab oluliseks konkursi kõrge tase ja tihe konkurents: 55-st riigist esitati üle 5500 toote, mis võistlesid 48-s kategoorias. Hinnatakse toote disaini, funktsionaalsust, innovaatilisust, kvaliteeti, jätkusuutlikkust ja ergonoomikat. Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Karl Annus ja Glens lugemisprillid (2017, Glens), Mihkel Masso ja elektrikeris Huum Drop (2015, Huum), Kaidi Ploomipuu ja newWeave vaip (2011, Narma), Julia Maria Künnap ja söögitool Mari (2010), Hannes Unt ja Restoran Kaerajaan (2008), ning Martin Pärn ja klap​plaud Martin (1998, Martela).

Vaata ka videost, milliseid ägedaid lahendusi saab põneva seinakattematerjaliga korda saata:

LOE LISAKS:

Noore pere kodu, mis on tulvil nutikaid lahendusi

Viis vinget vineerist treppi, millest inspiratsiooni ammutada