EESTI DISAIN: lahedaid kingiideid valentinipäevaks


EESTI DISAIN: lahedaid kingiideid valentinipäevaks
Foto: tootjad

Peagi on ukse ees kaua oodatud valentinipäev, mil kalleid inimesi meeles pidada ja rõõmustada. Tihti osutub aga olulisele inimesele kingi leidmine keeruliseks ülesandeks. Koostasime valiku lahedatest ja praktilistest leidudest, mille on loonud Eesti disainerid ning mis sobivad ideaalselt lähedaste inimeste kodusid kaunistama — vaata järele!

Kuni 25 eurot

Lucky Laika nagi, 16€

Lucky Laika kunstniku Olivia Lipartia pildiga nagi “Igal pool on hea, kodus kõige parem” on inspireeritud vanarahva tarkuseteradest. Ja miks saakski olla parem kink, kui armas ja praktiline ese, mis igapäevaselt hea sõnaga kinkijat meenutab? Pilt on trükitud 2 cm paksusele vineerile kasutades otsetrüki tehnoloogiat, mille tulemusena on pilt detailne, selge ja ilusate värvidega. Nagi tagaküljel on riputusaas.

Foto: Les Petites disainipood

Joiki lõhnaküünal, 6,72€ või Joiki kodulõhnastaja, 21,50€

Eesti disainerite kaunis pakend ja mõnusalt lõhnav sisu teevad lõhnaküünaldest ja kodulõhnastajatest taskukohased, kuid luksuslikud kingitused. Roosilõhnaline küünal on valmistatud naturaalsest sojavahast ja eeterlikust roosiõlist ning pakub head ja lõhnavat alternatiivi poest pärit roosidele, mis enam tihti lõhnaelamust ei pakugi.

Seotud lood:

Foto: joik.ee


Especha kinketee, 10,60€

Talvisel veebruarikuul pole midagi paremat, kui pugeda pleedi sisse ja nautida tassikest kvaliteetset ja tervislikku teed. Tee nimega “Sa oled kallis” kutsub hoidma enda jaoks olulisi inimesi. Maasika, saialille ja rooibose magusaid nüansse täiendavad oliivipuu lehed, sidrunheina värskus ja ingveri kerge vürts. Tee sisaldab B-C-E vitamiine, rauda, magneesiumi, kaltsiumi, antioksüdante, karoteene.

Foto: especha.ee

Elmet Treieri lõikelaud, 25€

Kui noad ei ole uskumuste järgi kellelegi sobiv kink, siis lõikelaud rõõmustab igat gurmaani. Sageli pole lõikelauad modernsetes ja avatud köökides just dekoratiivsemad esemed, samas on nad aga alati nähtaval. Disainer Elmet Treier leidis origami tehnikast inspireeritult lõikelauale uue esteetilise vormi. Ka serveerimiseks sobiv lõikelaud näeb näeb välja nagu “volditud” puidutükk, samas on seda väga mugav kasutada. Ülespoole murtud nurk aitab laual hästi käes püsida. Lõikelaua volditud nurk annab lisaks kasutamismugavusele lauale ka stabiilsuse ja ei lase puidul kaarduda. Lõikelauad on saadaval kahes suuruses ja erinevast puidust — tammest ja pähklist.

Foto: Eesti Disaini Maja