Disainiettevõtja Mauri Abner Kölni mööblimessilt: Vineer ja põhjamaine stiil meelitab nii hispaanlast kui ka jaapanlast


Uute ideede hall ehk Pure Talents Kölni mööblimessil IMM Cologne 2015
Uute ideede hall ehk Pure Talents Kölni mööblimessil IMM Cologne 2015Foto: Mauri Abner

Euroopa suurim mööblimess IMM Cologne 2015 on läbi ja kohal oli ka mitmeid disainereid Eestist. Kodumaine vineermööbli tootja Radis esitles messil oma uusi tooteid, uurisime disainiettevõtja Mauri Abnerilt, mis peamiselt silma hakkas ja kuidas Radisel läks.

Mis messil silma hakkas?
Euroopa suurimal mööblimessil Kölnis pakutakse kõike — 11 suure ja mitmekorruselise halli sortiment on seinast seina. Meid rõõmustas, et aina rohkem on näha vineerist mööblit, mis annab ka Radisele julgust juurde ja selle võrra on ka lihtsam, ei pea seda tugevat, vastupidavat ja tänuväärset materjali hakkama tutvustama.

Kuidas läks Radisel?
Meil läks oma mööbliga hästi. Saime konkreetseid tellimusi uutelt klientidelt, isegi meie mööbli jaoks väga eksootilistest riikidest, näiteks Türgist ja Kreekast. Meie HUH seeriat ja SIKSAK riiuleid on lootust varsti müügil näha ka mõnes suures mööbliketis. Kölni kontaktide põhjal saame ilmselt kogu aasta tööd teha.

Eesti disain — kuidas see teiste seas silma paistab?
Tänapäeva disaini rahvuste põhjal eristada on raske, põhjamaine looming on sarnane ning nagu huvi näitab, võib seda müüa nii Hispaaniasse kui Jaapanisse. Oluliseks saab toodete transpordikulu, siin omavad õhukeseks pakiks kokkukäivad mööblidetailid eelist.

Mis endale kõige rohkem meeldis?
Köitis uute ideede hall ehk Pure Talents Hall. Tegin seal ohtrasti pilte ja jagan neid siingi.