Disaini, taaskasutuse ja käsitööga loodud hubane kodu


Disaini, taaskasutuse ja käsitööga loodud hubane kodu
Kollaaž

Soome blogija tõi oma koju soojuse disaini, taaskasutuse ja käsitöö abil. Praegusel kargel ajal on igati kohane pöörata pilgud mõne sooja ja rõõmsa interjööri poole. Kaisa Palomäki on innustav ema, tuntud blogija ning oma väikese disainipoe pidaja. Kaisa ja tema pere Helsingis asuv kodu on hea näide hubasest ja armsast skandinaaviakarva elamisest.

Kelle kodu see on? Kuidas te selle leidsite?

See kodu kuulub mulle, mu elukaaslasele, meie väiksele tütrele ja kassile, keda kutsume Mr. Paw’ks. Leidsime maja tänu mu sõbrannale, kes kord vihjas, et tema kõrvalkrundile hakatakse uut elamut ehitama. Käisime maja vaatamas kui seda alles ehitati, olime täiesti võlutub mõnusast piirkonnast ja sõbralikust naabruskonnast. Nii saidki meist sõbranna perele naabrid ning sellest elamust meie kodu.

Missugune inimene sa oled, kellena töötad ja missuguste hobidega tegeled?

Enne lapsepuhkusele jäämist töötasin kaubanduses. Mu karjäär on olnud seni väga mitmekülgne, olen olnud nii kaupade impordi, projektide manageerimise, turustrateegi kui ka ajakirjaniku ameti peal. Pean oma blogi ning samuti veebipoodi, kus müün omatehtud graafilisi plakateid. Kõik mu tegemised haakuvad teatud visuaalse esteetikaga: mu hobideks on stilistika, fotograafia ja graafiline disain. Mulle meeldib käsitööna luua erinevaid sisustuselemente ning samuti õmmelda ja kududa riideid oma väiksele tüdrukule. Arvan, et ka aja veetmise interneti avarustes, inspiratsiooni otsimise, oma blogi kirjutamise ning sotsiaalmeedia kanalite tarbimise, võib kategoriseerida kui igapäevase hobi.

Seotud lood:

Kust tuli inspiratsioon sellise kodu disainimiseks?

Kogu kodu on minu kavandatud alates siseviimistlusmaterjalidest kuni sauna ja köögikappide joonisteni. Inspiratsiooni sellise kodu loomiseks sain erinevatest allikatest. Näiteks köögi puhul inspireeris mind hele ning kaasaegne rootsilik stiil, millesse on põimitud kergelt romantilisi detaile. Praegu olen võlutud taanipärasest minimalismist ning klassikalisest Soome disainist. Tunnen, et mul on juba jälle palju häid ideid ja inspiratsiooni uue köögi disainimiseks.

Missuguste disainerite loomingut naudid?

Ma imetlen noorte ja andekate disainerite loomingut ning jälgin huviga nende alles alustavate väikeste disainibrändide tegevust. Tihti on parimad leiud minu kodus pärit erinevatelt taaskasutus- ja vintage laatadelt. Sellised kohad meeldivad mulle kõige rohkem!

Missuguseid disainerite tooteid oled kasutanud oma kodu sisustamiseks?

Üks mu lemmikmööbliesemeid, elutoa kohvilaud, on pärit stuudiost Hakola, see on disainitud noore ja andeka Anna-Leena Hämäläineni poolt ning valmistatud käsitsi Soomes. See sobib meie elutuppa suurepäraselt ning muudab selle väga hubaseks. Lisaks sellele, on meie kodus veel näiteks lamp Artekist, kapp BoConceptist, padjad Ferm Living’ust, kandik Hay’st, graafilised trükid Paper Collective’ist ning nõud ja muud köögitarvikud Iittalast, Arabiast, Marimekkost ja Muutost. Kaasaegse disaini kõrval on meie kodus mitmeid second-hand leide, isetehtud sisustuselemente ning soodsamate mööblitootjate nagu Ikea ja Ellos toodangut.

Tegeled palju käsitööga ning erinevaid projekte on näha ka interjööris. Missugused DIY-projektid on seni su lemmikud?

Kõige rohkem meeldib mulle maagiline puidust valgus-installatsioon meie elutoas, mille tegin meie maja ehitusülejääkidest. Teine lemmik on aztec-stiilis seinakaunistus magamistoas.

Mis on sinu kõige toredam mälestus selle koduga?

Häid mälestusi selle koduga on palju ja tuleb aina juurde. Kõige meeldejäävam hetk on ilmselt mõni neist: hetk mil tõime oma tütre esimest korda koju ning esimene hommik peale seda, tütre nimepidu, kallima abielu ettepanek ja kõik ülejäänud lõbusad koosviibimised sõprade ning naabritega.

Leia viis sõna oma kodu kirjeldamiseks.

Kaasaegne ja hubane, silmnähtavalt skandinaaviapärane, rohkelt graafilisi mustreid ning armastust.

Mis on su lemmikpaik oma kodus?

Jäin kohe mõtlema kahe paiga peale. Esimene koht, mis mulle pähe torkas, on elutuba ja sealne söögilaud. Millegi pärast koonduvad just sinna kõige toredamad momendid sõprade ja pere seltsis. Teine oluline ruum on minu käsitöötuba, kus saan alati oma boheemlasliku loomingulisuse vabaks lasta ning ei pea muretsema selle pärast, et kui korras või sassis ruum parasjagu on.

Mis on NO HOME WITHOUT YOU?

NO HOME WITHOUT YOU blogi on minu enda virtuaalne ruum, kus jagan lugusid ja pilte, mis mind inspireerivad ning saab suhelda inimestega, kellel on kirg sarnaste teemade vastu.

Kaisa blogi: www.nohomewithoutyou.com

Allikas: Oot-Oot blogi