Disainer Hiie Härm: köögi- ja vannitoatrendid viitavad kumerusele ning kasutajamugavusele

Vaata fotosid!
Disainer Hiie Härm: köögi- ja vannitoatrendid viitavad kumerusele ning kasutajamugavusele
Hiie Härm

Käisin Londonis koolitusel “Kitchen and Bathroom Planning and Design” ja külastasin ka köögi- ja vannitoa salonge. Mind üllatas, millist kööki ja vannituba inglane armastab. Väljapanekud viitasid ka viimastele trendidele. Märksõnadeks on voolujoonelisus, kasutusmugavus, uudsed lahendused, tööstuslik ehk industriaalstiill ja must värv. Vaata pilte!

Voolujooneline köögimööbel

Ümarate nurkadega kaarjas köögimööbel on kasvav trend. U-kujulise poolsaare taga on tegelikult väga mugav toimetada — kõik asjad on käeulatuses.

Uudsed lahendused

Moodsas köögis on valamu nö “peidetud” tööpinnas asuva plaadi alla. Segisti on väljatõmmatav. Uudne on ka parempoolsel pildil valamu taga asuv nõuderest. Alumise riiuli põhi on aukudega, kust vesi jookseb otse äravoolutorusse. Väga mugav lahendus — pesed kruusi puhtaks ja paned nõrguma valamu taha kappi. Riiuli ette saab tõmmata lükandukse.

Põnev ja omapärane oli ka läbipaistva klaasist põhjaga nugade ja kahvlite sahtel.

Kasutusmugavus

Seotud lood:

Palju on mõeldud välja lahendusi, et köögis oleks järjest mugavam toimetada. Tööpinna taha on paigutatud väikesed riiulid ja nende ees sõidavad siinidel kerged klaasist lükanduksed. Näed läbi ukse, kus midagi asub ja saad selle kiirelt kätte.

Samuti on mugav ülevaade ja kiiresti kättesaadav suurest sahtlist pannid ja potid, mis on ladustatud spetsiaalsetesse pesadesse.