Detailideni täiustatud talukompleks reljeefsel maastikul

 (1)
Detailideni täiustatud talukompleks reljeefsel maastikul
Foto: Sven Soome

Pealinnast vaid 30 kilomeetri kaugusel Anijas asub kaunis maakodukompleks, mis koosneb peamajast ja külalistemajast. Mõlemas hoones on väga hoolikalt läbi mõeldud nii üldpilt kui ka detailid. Talu asub kaunil, 2,5 hektari suurusel reljeefsel maastikul. Reljeef on langeva joonega, suurepärased vaated igasse suunda.

Silma hakkab maitsekas viimistlus ja sisustus. Sisekujundaja Jane Pappeli sõnul on ta eelkõige arvestanud väärikat kodumaist palki, mis on peitsitud valgeks, et anda sisustusele pehmemat joont. Palgid kipuvad aja jooksul kollakas muutuma, aga selline lahendus väldib probleemi ja paistab kaunis igas valguses.

Foto: Sven Soome

Peamaja on ehitatud kandilisest tahutud käsitööpalgist.

Foto: Sven Soome
Seotud lood:

Esimesel korrusel on suur elutuba imekaunite vaadetega õuelale, kaks terrassi, ruumikas köök, kaks suurt tuba, suur ja korralik kiviahi ning nagu maakodule omane — puuküttega saun. Teine korrus on lõpuni välja ehitamata.

Foto: Sven Soome

Mööbel on pärit erinevatest poodidest. Põnevaid leide sai näiteks Mööbliaidast, Universiaal Universiumist, aga ka Koduekstra kauplustest. Valgustid sai kokku sobitatud Mustri, Ikea ja Mööbliaida valikust.

Foto: Sven Soome
Foto: Sven Soome

Köögis aukohal seisev vanaaegne kohviveski on leitud Seidla vanavaralaadalt.

Saunas on käterätihoidjana kasutuses iidvana aidaredel. Selle vanus ulatub ilmselt küll 100 aastani.

Mõned sisustuselemendid on toodud välismaalt, näiteks Prantsusmaalt Provence`ist. Õlilambid on kaasa toodud Amsterdami kirbuturult.

Foto: Sven Soome

Külalistemajas on ruumikas puusaun, kööginurk ja puhketoad.

Foto: Sven Soome

Maastikku on eraldi planeeritud väärikas kivist maakelder ja kümblustünn. Alles on jäetud vanaaegne puukuur. Hea käega kujundatud haljastus seob kokku kauni õuela puhkenurkade ja terrassidega. Peenramaa on palkääristega. Rajatud on viljapuuaed ja istutatud viinapuud. 100 meetri kaugusel majast on ujumiskoht aeglase vooluga jões.

Foto: Sven Soome

See kaunis talukompleks ootab uusi omanikke. Vaata rohkem infot ja pilte City24.ee kinnsvaraportaalis.