Astume sisse mitme põlvkonna elamusse


Astume sisse mitme põlvkonna elamusse
Foto: Quang Tran

Vietnami arhitektuuribüroo a21studio loodud elamu SaiGon house on võitnud mitmeid mainekaid rahvusvahelisi arhitektuuriauhindu. Maja asub linnas nimega Hồ Chí Minh, mis on Vietnami suurim linn. Kuidas kulgeb kodune elu selles tiheda asustusega maailmalinnas?

Tänava poolt vaadatuna on maja vaid kolm meetrit lai, ulatudes n-ö sügavusse.

Majal on neli korrust, mis on omavahel ühendatud käiguteede ja treppidega. Maja kõigis ruumides on kaldkatus — inspiratsiooniks vanad Saigoni majad — nii moodustab maja justkui vertikaalse küla.

Tellijaks on seitsmelapseline pere, kes soovis majast õdusat kodu, kus jaguks ruumi ka vanavanematele ja sugulastele.

Peret võlub Vietnami arhitektuuris Saigoni ajaperiood enne 70-ndaid. Eeskujuks on saigoniaegne tuntud ehitis nimega Van Duong Phu, mille lasi ehitada Vietnami kultuuritegelane, akadeemik ja antiigikollektsionäär Vuong Hong Sen.

Seotud lood:

Punased katusekivid, värvitud tellised ja puu viitavad traditsioonilisele Saigoni majale. Nagu ka õdus sisehoov ja seal kasvavad puud. Ehitise viimistluses on kasutatud palju taaskasutatud materjale, mis loovad mulje renoveeritud majast. Tegelikult on tegu uue majaga.

Mööbel on samuti taaskasutusel, esindades enamjaolt Saigoni perioodi.

Maja alumine korrus toimib avatud terass-köögina, mille kohal asub laste mänguvõrk. Võrk on pea igast kohast majas nähtav — nii on mugav nooremal sugupõlvel silm peal hoida.

Meeleolu ja õdusust lisavad majale sisehoovis kasvavad puud.

Fotod: Quang Tran

LOE VEEL:

ENNE JA PÄRAST: Avalikust käimlast sai õdus kodu

13 ruutmeetrile kujundatud ideaalkodu