Astume sisse kuninglikku suvekodusse mere kaldal


Astume sisse kuninglikku suvekodusse mere kaldal
Foto: Sotheby's International Realty

Tuntud Rootsi arhitekti Ferdinand Bobergi projekteeritud villa Stockholmi külje all asuval poolsaarel ehitati 1897. aastal ja laiendati 1919. aastal Rootsi kroonprintsi Gustav Adolfi suvekoduks. Hiljem mitmeid kordi omanikke vahetanud villa võlub omanäolise sisekujundusega, kus klassikaline skandinaavia stiil seguneb maalähedaste nüanssidega. Taustaks muidugi võrratud vaated merele!

Kadestamisväärselt kaunite vaadetega suvekodus on rohkelt ruumi — nelja magamistoa ja hiiglaslike elutubadega elamises on ruutmeetreid ligi 300. Ajatuna mõjuv sisekujundus kombineerib põhjamaiseid helgeid toone ning erinevatest ajastutest pärit mööblit. Elutoast leiab möödunud sajandi keskpaigale omast modernismi, mis loob põneva kooskõla antiigiga.

Nagu kuninglikele kodudele kohane, hinnatakse ka siin kunsti. Elavat tulnd saab nautida nii elutoas, magamistubades kui ka köögis.

Maja igast küljest avanevad imelised vaated merele. Et põhjamaises kliimas valgest ajast maksimum võtta, on maja varustatud rohkete akende ja verandaga.

Seotud lood:

Põnev ja ruumisäästlik lahendus on ümber uste ja akende ehitatud riiulisüsteem, mis mahutab korraliku raamatukogu kõrval ka kaisukarudest koosneva kollektsiooni.

Köök on rootsi stiilile ainuomaselt valge ja helge. Kontrasti on loodud terrakotatoonis kivipõranda abil.

Kuninglik stiil skandinaavia mõistes tähendab ülimat lihtsust — seda vähemalt magamistoa kujunduses.

Omaette olemine hõredalt asustatud poolsaarel pakub rohkelt privaatsust. Maja juurde kuulub lisaks suurele terassile, paadisillale ja oma supelkohtadele ka hobusetall.

Allikas: Sotheby's International Realty

LOE LISAKS:

FOTOD: Bullerbyst inspireeritud — väike, kuid sisukas

Saarele rajatud idülliline suvekodu

Soov maakodu järele — hüljatud hoonest sai hubane kodu