AROOMITERAAPIA │ Viis lõhna, mis aitavad kodus stressiga võidelda

 (3)
AROOMITERAAPIA │ Viis lõhna, mis aitavad kodus stressiga võidelda
Foto: Shutterstock

Stress kuulub paratamatult kiire elutempo juurde ja nii mõnelgi eluperioodil tuleb paljudel sellega silmitsi seista. Aroomiteraapia spetsialistid usuvad, et pingeid on lihtne maandada erinevate lõhnade abil, sest haistmismeel on tugevalt seotud heaolutundega. Nii ei piisa end kodus hästi tundmiseks mitte ainult vaikusest ja rahus, vaid kodu tasub täita ka meeldivate aroomidega. Neid viite lõhna peetakse kõige tõhusamateks stressiga võitlejateks!

Aroomid saab tuppa tuua naturaalsete eeterlike õlidega, mida kasutada spetsiaalsetes lõhnalampides, aga ka lõhnaküünalde või kuivatatud taimedega.

1. ROSMARIIN

Rosmariin on taim, mis on nõus ka aastaringselt aknalaual kasvama ja lõhnama. Kui on probleeme stressiga, istuta rosmariin lillepotti ja paiguta kööki, kus on teda lisaks lõhnaelamustele hea ka muul otstarbel kasutada. Virgutav rosmariin aitab mõtteid korrastada, parandab mälu ja turgutab meid üles vaimsest ja füüsilisest väsimusest.

Foto: Shutterstock

2. YLANG YLANG

Kui tunned, et oled kodus kõige peale kerge ärrituma, vali kodu signatuurlõhnaks ylang-ylang, mis on tuntud oma rahustavate omaduste poolest. Eksootilise õie aroom võitleb hästi ärevuse, depressiooni ja isegi kõrge vererõhuga.

Seotud lood:

3. LAVENDEL

Üks tuntumaid närvirahustajaid on lavendel, mis kasvab suviti hästi ka meie aedades ja rõdudel. Kuigi lavendlilõhnalisi küünlaid, aroomiõlisid ja lõhnastajaid leidub tänu tema meeldivale aroomile ja lõõgastavale toimele peaaegu igast poes, omavad suurepärast mõju just ise korjatud ja kuivatatud lavendliõied, mida võid peita kõikjale — padjapüüridesse, riidekappi, kimbuna köögiriiulile. Magamistoas toob lavendel kiire une, riidekappi asetatuna hoiab sealt eemale koid. Enne magamaminekut proovi ka lavendliõitest tehtud teed!

Foto: Pixabay

4. SIDRUN

Sidruniaroom leevendab tööga seotud stressi. Erinevalt lavendlist, ei tee sidrun uniseks vaid aitab parandada keskendumist. Sidruniõli võid julgelt kasutada näiteks kodukontori lõhnastamiseks!

5. OKASPUUD

Värsked männi- ja kuuselõhnad seostuvad kosutavate jalutuskäikudega looduses ning mõjuvad sama positiivselt ja meeliülendavalt. Kui tunned, et halli sügisilmaga on jõud raugemas või kui seljataga on väsitav päev, siis tilguta aroomilampi mõni tilk eeterlikku õli ja kujuta end ette keset rohetavat metsa!

LOE LISAKS:

Kasulikud nipid, mille abil ebameeldivad lõhnad kodust eemal hoida

12 taime, mis sobivad magamistuppa ja aitavad uinuda

Viis värvi interjööris, mis mõjuvad rahustavalt ja leevendavad stressi