Arhitektuurifotograaf Arne Maasiku ateljee ootab lahtiste uste päevadele


Arhitektuurifotograaf Arne Maasiku ateljee ootab lahtiste uste päevadele
Foto: Arne Maasik

Seoses ateljee kolimisega toimub Arne Maasiku Arsi Maja stuudios suur lõpumüük, kus on võimalus soetada eriti heade hindadega viimastel aastatel valminud teoseid. Müügis on fotod seeriatest NYC Shots, Pariis-Pariis, Deep Sea, Nature morte, Pusad jt., mida on kõiki eksponeeritud arvukatel näitustel Eestis ja välismaal.

Peamiselt arhitektuurifotograafina tegutsev Arne Maasik on eelkõige tuntud oma mustvalgete linnamaastike poolest. Eriti tihe side on olnud Maasikul New Yorgiga, kuid tema seeriatesse kuuluvad ka jäädvustused Tallinnast, Pariisist ja teistest inspireerivatest linnadest, vahepõikeks võib ta aga ekslema minna ka loodusesse ja võsadesse. Esmapilgul väga erinevaid teemasid ühendab see, et kõik, mida kunstnik käsitleb, on struktuur.

Ruumi kujutamine ei ole tema puhul päris juhuslik valik — 1996. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri erialal ning peale lõpetamist töötas ta aastaid Künnapu ja Padriku arhitektuuribüroos. Viimased viisteist aastat on Maasik tegutsenud vabakutselise kunstniku ja fotograafina.

  • Arne Maasiku töödega saab tutvuda reedel, 25. mail kell 17-21 ja laupäeval, 26. mail kell 10-14 Arsi majas (Pärnu mnt 154, Tallinn). Vaata fotosid ka kunstniku kodulehelt, ürituse kohta leiad lisainfot Facebooki lehelt.
Seotud lood:

LOE VEEL: Arhitektuurifotograaf ja kunstnik Arne Maasik — looming nõuab palju ruumi