Arhitektuur ei pea olema igav — 25 ülipõnevat uusehitist maailma eri paigust


Arhitektuur ei pea olema igav — 25 ülipõnevat uusehitist maailma eri paigust
Foto: World Architecture Festival

Kümnendat korda peeti Berliinis rahvusvahelist arhitektuurifestivali World Architecture Festival. 15.-17. novembrini toimunud maailma suurimale arhitektuurisündmusele kogunes sel korral rohkem kui 2500 arhitekti koos sadade innovaatiliste projektidega.

Arhitektuurifestival näitas taas, kui lennukalt ja „kastist välja“ on hoonete loomisel võimalik mõelda. Tänavu esitletud arhitektuur näis olevat mõjutatud soovist parandada inimeste elujärge ja luua sotsiaalset võrdsust. Põnevaid ja murrangulisi ideid esindasid nii pagulaste varjupaigad kui ka taskukohased kodud tudengitele. Muidugi ei puudunud ka suurejoonelised muuseumid, spordihooned, kaubanduspinnad, kortermajad, eramud ja palju muud.

Võidutööd valiti 434 projekti hulgast, mis esindasid 68 riiki. Aasta ehitise auhinna pälvis maavärinajärgne rekonstrueerimisprojekt Guangmingi külas Hiinas. Üllatavalt tagasihoidlik valik suurele auhinnale, kuid näitab ilmekalt, et arhitektuur on kõige vaesemates kogukondades samavõrd oluline kui kõige rikkamates.

Vaata silmapaistvamaid ehitisi maailma eri paigust:

Seotud lood:

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Arco Vara, fotod: World Architecture Festival

LOE LISAKS:

VANAD FOTOD: tuntud Eesti arhitektuuripärlid, mida enam olemas ei ole

Tõeliselt vinge moodulmaja, mille saab oma kätega kokku panna

18 ruutmeerit puhast luksust — moodsate detailidega täidetud imepisike elamine