Ära riku head! Loe, kuidas on õige hoolitseda puitpõranda eest


Ära riku head! Loe, kuidas on õige hoolitseda puitpõranda eest
Daniel Chen / Unsplash

Puitpõrandat peetakse kvaliteetseks ja hinnaliseks. Kui soovid, et puitpõrand säilitaks oma kauni läike ja väljanägemise, on vaja selle eest regulaarselt hoolitseda. Muuhulgas on puitpõrand viimastel aastatel muutunud eelistatuimaks põrandakatteks. Kuidas puidu eest hoolt kanda?

Puitpõrandal on mitmeid eeliseid. See on soe, näeb naturaalne välja ja tekitab kodus sooja tunde. Et puitpõrand säilitaks aga kauni läike, vajab see teatavat erihooldust.

  • Kasuta puitpõranda pesemisel selleks ettenähtud ainet, sest see ei riku põrandat. Kui kasutad kangeid kontsentreeritud aineid, siis rikub see põranda välimuse ja põrand hakkab aja jooksul väsinud välja nägema.
  • Peale pesemist kuivata põrand pehme rätikuga, et sellele ei tekiks liigseid kriimustusi. Kui jätad põranda märjaks ja pesuainega kokku, hakkab söövitab see aja jooksul põrandat.
  • Jälgi, et põrandale ei jääks plekke, mille on põhjustanud näiteks alkohol, limonaad, äädikas või mõni muu happeline aine. Need rikuvad põrandat rohkem kui puhas vesi, sest happelised ained tekitavad põrandale plekke ja neid on lisaks ka keerulisem eemaldada.

Täispuidust parkett on hinnaline ja seetõttu on selle eest mõistlik hoolt kanda. Vastasel korral muutub parketi välimus rikutuks.

Allikas: homedit.com

Seotud lood:

LOE VEEL:

Puidu töötlemine siseruumides: õlitamine, vahatamine ja toonimine

PUIDUKOOL | Lehis — vähetuntud, kuid suurepärane ehitusmaterjal

PUIDUKOOL | Haab — tarbe- ja ehituspuidumaailma kroonimata kuningas