Aasta värv 2015 on marsala ehk sügav veinipunane

Fotod ja video!
Aasta värv 2015 on marsala ehk sügav veinipunane
Aasta värv 2015 on marsala ehk sügav veinipunaneFoto: Pantone Color Institute

Kui rääkida aasta värvitrendidest, siis tasub silma peal hoida sellel, mida ütleb Pantone Color Institute. Just Pantone nimetab aasta värvi, mille järgi koondutakse moe, ilu, tööstusdisaini, tekstiili ja interjööri vallas. See ei pruugi olla kõige kuumem moevärv hetkel, aga on siiski läbivaks erinevates disainivaldkondades.

Igal unikaalsel varjundil värvipaletis on oma tähendus, mis loob ja annab edasi teatud meeleolu.

Aastaks 2015 on inspiratsiooni saadud sügavpunasest tummisest veinist marsalast, mis on karsimaatiline ja mis peegeldab eri varjundeid, mõjudes veidi dramaatilisena. See on stiilne ja universaalne, mida on lihtne kohandada disainivaldkondades.

Koduses interjööris on marsala soe ja elegantne. Kui eelistad naturaalsemat muljet, siis vali matt toon, lisades aga marsalale läiget, saad luksluslikuma ja glamuursema pildi.

Marsalale sobivad oivaliselt kaaslaseks merevaigukollane, maalähedane pruun, kuldkollane, türkiis ja sinakasroheline ning sinised toonid.

Seotud lood:

  • Kui sinugi interjööris leidub annus aasta värvi marsalat, siis saada meile sellest pilt või pildid märgusõnaga "marsala" aadressil moodnekodu@delfi.ee.

  • Vaata VIDEOST (inglise keeles), kuidas sündis otsus nimetada aasta värviks 2015 marsala.