Aasta Tehasemaja 2018 rahva lemmik on tagurpidi maja Tartus


Aasta Tehasemaja 2018 rahva lemmik on tagurpidi maja Tartus
Foto: Kollaaž

Eesti Puitmajaliit ja –klaster korraldasid sel aastal juba kaheksandat korda Aasta Tehasemaja võistlust, mille eesmärk on esile tõsta ja tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Võistlusele saatsid oma objektid 21 puitmajatootjat, kokku 39 eriilmelist tööd nii Eestist, Rootsist, Norrast, Fääri saartelt kui ka Jaapanist. Delfi lugejad valisid rahvahääletusel oma lemmikobjektiks Tartu tagurpidimaja!

Meenutame tähtsa sündmuse puhul Delfi TV arhiivist videot veel ehitusjärgus tagurpidi-majast:

Maja arhitekt Indrek Taukar räägib, et lisaks tagurpidi olekule on maja ka veidi viltu, mis annab majas sees viibijatele veelgi elamust ja vunki juurde. Projekti eestvedajad nimetavad omakeskis seda maja ka tädi Maali majaks, sest tegemist on klassikalise viilkatusega majaga, mis võimaldab kõige paremini tagurpidi efekti välja tuua. Arhitekt on sunnitud ka nentima, et teistpidi ehitamine on olnud keeruline ja probleeme on ette tulnud. See, mis peab olema laes, on ju hoopis põrandal ja vastupidi. Ka projekteerimisel on olnud info kommunikeerimine omavahel üsna keeruline. Kui üks selgitab, et sellised valgustid tulevad lakke, siis teistel asjaosalistel tekib küsimus, mida see jutt ikkagi tähendas — kas lage või siiski põrandat.

Seotud lood:

Ehitajadki olevat maha ehitades üsna hädas olnud. Esimene küsimus majja sisse tulles oli see, et kuidas siin üldse ehitada saab, sest pea hakkab ringi käima. Indrek Taukari sõnul üldiselt enesetunne paraneb umbes tunni aja jooksul ja siis tundub kõik juba väga OK. Aga siis hiljem on probleeme kohanemisega majast väljas.

Vaata ka fotogaleriid valmis ja sisustatud majast:

LOE LISAKS:

Naine ehitab kodu — funkmaja asemel kerkis puitmaja

VIDEO: Kuidas valmis eestlaste ehitatud maailma kõrgeim puitmaja

Masintoodetud palkmaja, käsitöö-palkmaja, moodulmaja või elementmaja?