Aasta puitehitis 2015 — anna hääl oma lemmikule!

 (1)
Hääletada saab kuni 22.11
Aasta puitehitis 2015 — anna hääl oma lemmikule!
Aasta Puitehitis 2014 Eikla klubi. Foto: Marju Pottisep

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Puuinfo programmi võistlusel “Aasta puitehitis 2015” näeb moodsat puitarhitektuuri igast eluvaldkonnast. Siit leiab tootmis- ja ühiskondlikud hooned, aga ka eramud, suvilad ja isegi ühe puuonni. Žürii valis 55 saadetud töö hulgast välja 38 silmapaistvamat ja moodnekodu.ee lugejal on võimalik anda hääl oma lemmikule, kes pälvib „Publiku lemmiku“ tiitli.

Kogu võistluse tulemused kuulutatakse välja 25. novembril Nordea Kontserdimajas puitarhitektuurikonverentsil “Puit — homse elukeskkonna võti”.

13. korda toimuva „Aasta puitehitise“ võistluse eesmärgiks on leida ja tõsta esile uusi ehitisi, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis, välis- või siseviimistluses toimunud parimal võimalikul viisil arhitektuurselt, tehniliselt ja ehituslikult. Võistluse laiem eesmärk on tuua esile puidu kui keskkonnasõbraliku ja kohaliku ehitusmaterjali eeliseid ehituses, edendada puitarhitektuuri arengut ning tõsta puidu mainet ehitusmaterjalina.

Lisaks Eesti Kultuurkapitali poolt rahastatavale peaauhinnale (2000 €) ja traditsiooni tõlgendamise eriauhinnale (1000 €) antakse puitehitise võistlusel välja järgmised eriauhinnad:

  • “Raitwood’i fassaadiauhind 2015” (1000€)
  • “Arcwoodi liimpuidu auhind 2015” (1000€)
  • “UPM-Kymmene Otepää vineeriauhind 2015” (1000€)
Seotud lood:

Auhinnad antakse üle ehitise arhitektidele.

Vaata võistlustöid galeriis ja seejärel vali allpool oma lemmik. Publiku lemmik kuulutatakse välja auhinnagalal.

Aasta puitehitise žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Riigi Kinnisvara AS, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu esindajad ning 2014. aasta puitehitise võistluse peaauhinna võitja.