Aasta puitehitis 2014 — anna hääl oma lemmikule!

Hääletada saab kuni 4.11 kl 20
Aasta puitehitis 2014 — anna hääl oma lemmikule!
Aasta puitehitis 2013 auhinna vääriliseks tunnistas zürii Lembit-Kaur Stööri ja Ülo-Tarmo Stööri projekteeritud suvemaja Laulasmaal. Foto: Reio Avaste

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Puuinfo korraldatud võistluse “Aasta Puitehitis 2014” tulemused kuulutatakse välja 6. novembril KUMUs toimuval arhitektuurikonverentsil “Puit — homse elukeskkonna võti”. Žürii teeb 31 finalisti hulgast oma valiku, kuid moodnekodu.ee lugejal on samuti võimalik anda hääl oma lemmikule, kes pälvib lugeja lemmiku tiitli.

Tänavu 12. korda toimuvale konkursile oodati ehitisi (hooned, rajatised) või ehitiste gruppe, mis valmisid hiljemalt 30.09.2014. Esitatud ehitise juures peab puit olema domineerivaks materjaliks. Tööde hindamisel võetakse aluseks hoone või objekti arhitektuuriline lahendus, sotsiaalne kontekst, puitmaterjali kasutus ja ehitustehniline kvaliteet.

Peapreemia 2000 € paneb Välja Eesti Kultuurkapital ja see antakse võitnud ehitise arhitektile.

Eripreemiate väljaandjad:
UPM-Kymmene Otepää AS — “UPM-Kymmene Otepää vineeriauhind 2014” (1000€) 

ArcWood (Peetri Puit OÜ) — arhitektile või insenerile “Arcwoodi liimpuidu auhind 2014” (1000€)
Rait AS (Raitwood) — “Raitwood’i fassaadiauhind 2014” (1000€)

Vaata võistlustöid galeriis ja seejärel vali allpool oma lemmik.


Konkurssi korraldavad Puuinfo ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiteadlaste Ühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu esindajad.