AASTA KODU FINALIST: Särtsakalt rohelisse rüütatud noortekodu Nõmmel

Pilguheit ajakirja Kodukiri
AASTA KODU FINALIST: Särtsakalt rohelisse rüütatud noortekodu Nõmmel
Kodukiri

Kui Kristina ja Mark oma ühist kodu hakkasid otsima, käisid nad mitmes linnaosas Kalamajast Nõmmeni, kuid jäid pidama ikka Nõmmel. Kodu leidsid nad otse selle keskuses ajaloolises raudteelaste majas — kolmetoalises, kahel korrusel paiknevas korteris. Selle kujundusega jõudsid nad Aasta Kodu finalistide hulka.

Kinnisvaraarendus pakkus musta karbini valmis korteri, tuli edasi päris palju tööd teha, kuni trepi kujundamiseni välja, tuli valida seina- ja põrandakattematerjalid ning vannitoa sisustus.

Seinte viimistlemisel jätsid noored kabinetis-külalistoas ja magamistoas domineerima telliskivist ajaloolise müüri. Üks väheseid, mis selles hoones algupärasena säilis. Ülejäänud ruumiosas on kabinetis kindakrohvitud seinad. Ajaloolised aknad on korteris mõisalikult suursugused ning laed paar sentimeetrit vähem kui kolmemeetrised.

Marki ja Kristina kodus domineerivad heledad toonid, mis võimaldavad mängida detailidega ning pääseda mõjule erkrohelisel nooruslikul toonil, millele sekundeerivad ajaloolised tehnikad ja materjalid. Näiteks väärikas kahhelahi, kuhu küll harva tuld tehakse, ning tammeparketiga põrand. Arenduse käigus suudeti säilitada vaid üks väärtuslik ahi, mõned siseuksed ja massiivsed talad. Osaliselt jäid alles ka laudis, aknad, sarikaotsad, varikatused jms. Kõik siin hoones läbi kahe korruse paiknevad korterid pole eriti suured, kuid neil on omaette sissepääs nagu ridaelamus.

Seotud lood:

Edasi loe aprillikuu Kodukirjast

Veel aprillikuu Kodukirjas:

  • Põhjamaine kevadehtes Rootsi kodu Dalarnas 
  • Tiina Kolk pakub värskeid sisustuskauba trende Ambiente messilt
  • Pille Endeni tervislikud lihavõtteroad
  • Lihtne ja soodne aiaterassi ehitus
  • Suur kevadise suurpuhastuse teemaline kirjakonkurss (auhinnaks 55 komplekti puhastusvahendeid)
  • Sibulillede säras Tartumaa aed
  • Purpursed trendid köögiviljaseemnete valikus