7300 euro eest saab unikaalse villapallikestest vaiba

 (24)
Intervjuu saksa disaineriga
Design von Myra Klose
Myra Klose loodud tool kutsub istumaFoto: Monique Wüstenhagen, Monique Wuestenhagen

Meriinovillast pallikesed võtavad saksa disaineri Myra Klose käe all erilise kuju. MYK nime all valminud tooted on eksklusiivsed ja valminud käsitööna. Suurem objekt nõuab aga keskmiselt 1300 pallikest ja 45 kilo villamaterjali. Kõik tooted on valminud eritellimusena, seega on iga ese unikaalne ja varustatud sertifikaadiga. Kõige väiksem vaip maksab 7300 eurot.

Varem valminud mudelit saab kohandada oma soovi järgi, olgu selleks suurus, kuju või värv.

Myra, kes sa hariduselt oled?
Olen õppinud hoopiski moedisaini ja töötanud sel alal 13 aastat. Ühel päeval otsustasin aga moe seljataha jätta ja järgneda oma teisele kirele — aastaid on mind moe kõrval paelunud sisekujundus. Mul tekkis idee ühendada mood ja sisekujundus, kohandades traditsioonilisi moeelemente kodukujunduse jaoks.

Myra Klose lumeleopard Foto: Jan Illmann, MYK
Seotud lood:

Kuidas villapalli idee alguse sai ja kust saad inspiratsiooni?
Esimene vaip sündis mõttest lesida kodus mõnusas kohas. Ladusin põrandale 100 villapallikest ja tekkis omapärane oaas, kus oli hea lõõgastuda. Nii see algas. Inspiratsiooni ammutan kõigest, mida armastan: kunst, muusika, arhitektuur, tekstiil, mood ja loodus. Vahel annab loomelaengu isegi poja leitud väike kivike.

Kes on sinu klient?
Minu kliendiks on inimene, kes armastab ja väärtustab disaini. Samuti on tal hea huumor, sest tellitakse tõepoolest erilisi ja väga suuri esemeid. Muidugi peab olema tellijal kodus piisavalt palju ruumi, ja mis seal salata — ka raha, et endale niivõrd luksuslikku käsitööd lubada.

Myra Klose pehme tool Foto: illo, MYK

Kui palju kulub materjali ja aega ühe vaiba valmimiseks?

Väiksema, ca 160 cm läbimõõduga vaiba jaoks kulub ligi 750 villapalli ja see valmib ligikaudu 320 tunniga. Suurem objekt nõuab aga keskmiselt 1300 pallikest ja 45 kilo villamaterjali.

Mis võiks olla sinu portfoolios kõige eksklusiivsem asi?
Kõige eksklusiivsem on praegu käsil olev Bengali tiiger. Minu jaoks on väljakutse siduda tiigri triibud villapallidesse nii, et need ka valmiskujul realistlikud tunduksid. Suurust tuleb vaibal 2,2 korda 1,8 meetrit.

Aitäh ja lennukaid ideid!

Suurepärase väljendusviisi leidnud saksa disainer Myra Klose resideerub Berliinis.