2017. aasta kuum sisustustrend — punutud mööbel interjööris

 (1)
2017. aasta kuum sisustustrend — punutud mööbel interjööris
Foto: grahamandgreen.co.uk

Võib eeldada, et punutud mööbel on sama vana kui inimkond ise — arheloogid on leidnud viiteid sedalaadi mööbli kasutusele nii Egiptuse vaaraode haudadest kui ka teiste vanade kultuuride muistsetest elupaikadest. Rotangist ja bambusest toolid on olnud pikka aega kohustuslikuks elemendiks moodsas iluaias, kuid nüüd kuulutavad sisekujundajad sellele mööblile edu ka interjööris.

Sisustusmaailmas on viimastel aastatel olnud üheks olulisemaks märksõnaks looduslähedus, resursside säästev kasutamine ja orgaanilised materjalid. Punutud mööbel sobitub sellisesse maailmapilti kui valatult. Rotang ja bambus on kiirelt taastuvad loodusressursid ning sedalaadi mööbel on tugev, vastupidav ja kergesti hooldatav. Punutud mööbliks sobivad taimeliigid on levinud peamiselt Aasias, Austraalias ja Aafrikas ning valminud mööblist lausa õhkub eksootikat. Punutud mööbel loob meie kliimas sooja ja hubase meeleolu ning seda sobib kasutada aastaringselt.

Foto: Graham&Green

Eriti populaarne on kombineerimida punutud osasid metallist detailidega — nii kohtuvad omavahel industriaalne stiil ja traditsioonised käsitöövõtted.

Seotud lood:

Foto: Graham&Green

Materjalina on nii bambus kui ka rotang uskumatult tugevad. Bambuse tugevust on võrreldud lausa terasega ja on teada-tuntud fakt, et sellest ehitatakse Aasias muuhulgas ka sildade konstruktsioone. Rotangi kohta tegid teadlased mõned aastad tagasi põneva avastuse — kui rotangi segada kaltsiumi ja süsinikuga, on tulemuseks eriliselt tugev ja inimluustikule sarnane materjal, mille rakendamist meditsiinis ka hetkel katsetatakse.

Foto: kennethcobonpue.com

Foto: gamfratesi.com

Kui kombineerida punutud mööblit lõbusate patjade ja pleedidega, on tulemus soe ja maalähedane. Rotang ja bambus kaunistavad ühtmoodi nii maakodu kui ka linnakorterit.

A post shared by Home Ec LLC (@home_ec_op) on

Eriti ägeda kombinatsiooni loob punutud mööbel retrohõngulise sisustusega.

Disaini osas on rotang ülimalt paindlik — materjalist annab luua nii sajanditetaguse hõnguga luksuslikke toolikesi kui ka ultramoodsaid mööblitükke.

Eriti lahedalt mõjub punutud mööbel värvituna.

Sisustusmaailmas koguvad üha enam tuure ka maalähedast meeleolu loovad punutud lambivarjud.

LOE LISAKS:

Mööblitrendid 2017: geomeetrilised vormid, möödunud aegade hõng ja näpuotsaga kitši'

Kolm erilist üürikodu, mis on tulvil headest ideedest

Aegumatud sisustusvõtted, mis ei kao kunagi moest