20 ideed, kuidas köögis avatud riiuleid kasutada

Avatud riiulite plussid ja miinused!
20 ideed, kuidas köögis avatud riiuleid kasutada
Foto: Shutterstock

Avatud riiuleid kas vihatakse või armastatakse — mõni hindab nende puhul oskust muuta ruum õhulisemaks ja avaramaks. Samuti tekib tänu riiulitele hea võimalust ilusaid serviise ja maitseainepurke eksponeerida. Samas on teada, et avatud riiulitesse koguneb tolm palju kiiremini kui suletud uste taha ning seda tüüpi köögimööbel vajab palju rohkem hoolt. Toome välja avatud riiulite plussid ja miinused ning noppisime Pinterestist mõned eriti ägedad stiilinäited, kui siiski avatud riiulite kasuks otsustad…

Avatud riiulite plussid

  • Muudavad ruumi avaramaks ja õhulisemaks, mis on eriti oluline väikese köögi puhul.
  • Asjad on riiulist kergesti leitavad ning kui midagi on kadunud, ei ole vaja otsida asju, avades järjest kõiki kapiuksi.
  • Vürtsi-, tee- ja kohvipurgid võib ilusti paigaldada riiulitele, mis annavad ruumile uue ilme ning hõlbustavad nende kasutamist toidu valmistamisel.
  • Avatud riiulid on võrreldes kinniste köögikappidega oluliselt soodsamad. Riiulid võid hõlpsa vaevaga ka ise valmsi meisterdada.


Avatud riiulite miinused

  • Avatud riiulitesse koguneb palju kiiremini tolm, seega tuleb sagedamini riiuleid koristada.
  • Riiulid peavad olema hästi korrastatud. Tuleb vältida korralagedust ja segadust. Tühjad purgid või muud esemed, mida pole vaja, rikuvad ilmet.
  • Kui stiilne serviis või vürtsipurkide rida näeb avatud riiulis kena välja, siis kidlasti ei kaunista kööki üksteise peale pandud pannid või kastrulid või muud tavakasutusel olevad nõud. Sama kehtib nende söökide-jookide puhul, mida hoitakse sobimatus taaras. Avatud riiulitele asju ladustades tuleb läbi mõelda nii detailide asukoht kui ka välimus.

Seotud lood:


LOE LISAKS:

Soovid anda köögile värske välimuse? Vaata, millised on võimalused, kui sul on 100, 500 või 1500 eurot

20 kavalat kujundusnippi, mille abil väikesest köögist maksimum võtta

NÕUANDEID | Millisest materjalist valamu on parim? Kuidas valamut hooldada?