15 ideed — kujunda raamaturiiulist elutoa pärl


15 ideed — kujunda raamaturiiulist elutoa pärl
Foto: Kollaaž/Pinterest

Suur ja praktiline raamaturiiul, kuhu mahutada aastate jooksul kogunenud väärt lektüür ja mõned nipsasjad, kulub ära igas elamises. Tihti aga tundub, et nii mahuka asja jaoks justkui ruumi polekski. Samas kui kõik hästi läbi mõelda, võib raamaturiiulist muretult kujundada elutoa fookuspunkti, sest lisaks praktilisele poolele näeb kena riiul lihtsalt väga äge välja! Noppisime Pinterestist mõned pilkupüüdvamad ideed.

  • Kui ruumiga kitsas, siis kujunda riiulid ümber ukse. Nii saavad ära kasutatud otsaseinad, kuhu muidu midagi muud mõistlikku nii või naa ära ei mahuks. Riiul on küllaltki õhuke detail ja ei nõua tegelikult üldse väga palju ruumi. Küll aga suudab ta ära mahutada mitu kastitäit esemeid, mis muidu mujale kuhjuksid...
  • Riiul toimib ka hea ruumieraldajana. Näiteks kui on soov eraldada osa elutoast söögitoa, kodukontori või mõne privaatsema nurgakese tarbeks. Pisemas ühetoalises korteris võib riiuli abil hoopis eraldada magamisaseme muust elupinnast.

Seotud lood:
  • Maast laeni riiulid on samuti variant, kui on ohtralt lagedat pinda, mida nutikalt ära täita. Mängida saab nii õhuliste ja peaaegu märkamatute lahendustega, aga ka erinevate toonide ja materjalidega läbi mille ruumile põnevaid kontraste lisada!