10 geniaalset ideed, kuidas luua ruumisäästlik panipaik


10 geniaalset ideed, kuidas luua ruumisäästlik panipaik
Foto: Kollaaž

Suuremas osas kodudest ei ole ruumi kunagi küllalt — olgu siis tegu 40- või 150- ruutmeetrise pinnaga. Ka suures elamises leidub põrandapinda nõudvaid esemeid ja asju, mida avalikult eksponeerida ei taheta ning mis vajaksid läbimõeldud panipaika. Toome teieni 10 nutikat lahendust, mille abil üleliigsetele esemetele oma stiilne koht leida!

Kõige praktilisem lahendus ruumisäästlikeks lahendusteks on sisseehitatud mööbel, mis arvestab elupinna eripäradega. Selles pisikeses stuudiokorteris on tekitatud mahukad panipaigad trepi alla jäävasse kasutamata ruumi. Samuti on ära kasutatud akna alla jäävad nišid riiulite tarbeks ja diivani alune ruum, kuhu on viidud mahukad sahtlid. Foto: A Little Design

Siin on sulandunud trepialune ruum orgaaniliseks tervikuks köögimööbliga.

Foto: Workstead

Veel võimalusi treppide nutikaks kasutamiseks.

Kapid ei pea kulgema ainult mööda seina ja vertikaalselt. Kui laed just ülimadalad ei ole, võib katsetada ka põranda tõstmist ja horisontaalset asjade paigutust.

Seotud lood:

Foto: Bogdan Ciocodeicā

Kuhu küll peita madrats, mida kasutavad mõned korrad aastas külla saabuvad külalised? Taas nutikas lahendus põrandapinna leidlikuks kasutamiseks.

Foto: Nicholas Gurney Design

Magamistoas, kus madalam lagi voodi kohal ei ole just määrava tähtsusega, tasub mõelda voodialusele panipaigale — tihti kipuvad teatud tüüpi voodite alla nagunii asjad kogunema. Miks siis mitte teha seda esteetiliselt ja tolmuvabalt?

Fotod 2x: digsdigs.com

Teine variant on kasutada ära voodipeatsi kohal olev ruum. Siin on voodi raamistatud tagasihoidliku joonega kappidega. Ära jääb ka mure, kuidas kujundada voodi taha jäävat tühja seina.

Foto: Elenberg Fraser

Ka köögis tasub mõelda ruumi maksimaalsele ärakasutamisele. Siin on kokkuhoid saavutatud lahedate nurgasahtlite näol.

Klassikaliseks lahenduseks on hästi läbimõeldud suured köögikapid.

A post shared by Brayer Design (@brayerdesign) on

LOE LISAKS:

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

FOTOD: Uudista — viis imetillukest maja maailma eri paigus

Sisearhitektid KARM&KRISTIANSON: Kuidas kujundada magamistuba

Disainer mahutas oma "elu" 13 ruutmeetrile