HINNAVÕRDLUS | Mis hinnaga saab kahetoalise korteri üürida erinevates Eesti linnades?


HINNAVÕRDLUS | Mis hinnaga saab kahetoalise korteri üürida erinevates Eesti linnades?
Foto: Kinnisvara24.ee/Ober Haus

Vaatasime ringi kinnisvaraturul ja uurisime, mis hinnaga kahetoaliseid kortereid on suuremates Eesti linnades saadaval ning millised on käärid kallima ja odavama korteri vahel. Võrdluseks toome välja ka kahetoaliste korterite rendihinnad samades linnades tänavu jaanuaris.

Tallinn

Kõige odavam kahetoaline korter, mida pikemaks perioodiks üürile võtta asub kesklinnas Mere puiesteel ning selle eest küsitakse 299 eurot kuus. Korter ise on küllaltki askeetlik, kuid sobib hästi näiteks tudengile. Maja ise võlub oma ajaloolise hõngu ja põneva arhitektuuriga. Mere pst 8 tegutses kunagi piiritusevabriku administratiivhoonena ning praegu on maja kuulutatud kultuurimälestiseks. Korterit vaata SIIT. Võrdluseks — jaanuarikuus oli soodsaim kahetoaline pealinna korter üüril hinnaga 150 eurot kuus.

Foto: Pealinna kalleim üürikorter (Ober Haus/ Kinnisvara24.ee)

Kalleim pealinna korter asub Poordi tänava uusarenduses ning selle eest küsitakse 1500 eurot kuus — hinnas sisse on juba arvatud ka kommunaalmaksed ning lisaks saab kasutada üht tasuta parkimiskohta. Korter paistab silma avara planeeringu, luksusliku sisutuse ja suure terrassiga. Huvi korral vaata korterit SIIT. Võrdluseks — jaanuarikuus küsiti kalleima korteri eest samuti 1500 eurot kuus.

Seotud lood:

Tartu

Tartu turul on olukord veidi keerulisem, ning kahetoaliseid üürikorterid on kinnisvaraportaalides pakkumisel vaid kolmekümne ringis. Põhjuseks kooliaastaeelne tudengite suur nõudlus üürikorterite järele. Vähenõudlikum üüriline võib end sisse seada linna soodsaimasse, ahiküttega korterisse Filosoofi tänaval, mille eest küsitakse 250 eurot kuus. Kuulutust näed SIIN. Võrdluseks — jaanuaris küsiti soodsaima korteri eest 275 eurot kuus.

Foto: Tartu kalleim üürikorter (Robinson Kinnisvara / Kinnisvara24.ee)

Kalleim Tartu korter asub Tähe tänaval ja selle eest tuleb välja käia 700 eurot kuus. Korter on täielikult sisustatud mõeldes üürilise maksimaalsele mugavusele ning kodu kroonib avar rõdu. Huvi korral vaata lähemalt SIIT. Võrdluseks — jaanuaris küsiti kalleima üürikorteri eest Tartus 550 eurot kuus.

Pärnu

Suvepealinn Pärnu on veel augustiski suvitajaid teenindamas ning pikaajalisi üürikortereid tuleb taga otsida tikutulega. Enamik korteriomanikke soovib üürnikest mai lõpuks vabaneda, et suvekuudel taas turistide pealt suuremaid summasid teenida. Kõige soodsama korteri kuni mai lõpuni saab üürida 220 euro eest kuus. Korter asub kesklinnas uues korterelamus ja kuulutuse leiad SIIT. Veelgi pikemaks ajaks leiab soodsa korteri Mai rajoonist, kus elamine nõukaaegses paneelmajas maksab 280 eurot kuus. Kuulutuse leiad SIIT. Võrdluseks — jaanuaris oli Pärnu soodsaim pikaajalisem üürikorter hinnaga 250 eurot kuus.

Foto: Pärnu kalleim pikaajaline üürikorter (LVM, Kinnisvara24.ee)


Kalleim Pärnu üürikorter, mida aastaks või soovi korral kauemakski üürile võtta, maksab vaid 450 eurot kuus ning asub Pärnu südalinnas uues korterelamus. Vaata kuulutust SIIT. Võrdluseks — jaanuarikuus küsiti kalleima Pärnu pikaajalise üürikorteri eest 600 eurot kuus.

Narva

Soodsaim Narva kahetoaline korter asub nõukogudeaegses paneelmajas ja maksab 150 eurot kuus.

Foto: Kalleim kahetoaline üürikorter Narvas (Päikese Agentuur, Kinnisvara24.ee)


Kalleim Narva kahetoaline üürikorter asub ühes Narva südalinna staliniaegses kortermajas ning on kenasti renoveeritud ja sisustatud. Korteri eest küsitakse 500 eurot kuus. Vaata kuulutust SIIT.

Viljandi

Soodsaim üürikorter Viljandis asub Kevade tänaval, on möbleeritud ning kodu kütavad soojaks ahi ja õhksoojuspump. Üüri eest küsitakse 250 eurot kuus. Võrdluseks — jaanuarikuus võis korteri leida Viljandis ka 200 euro eest kuus.

Foto: Viljandi kalleim kahetoaline üürikorter (Uusmaa Kinnisvarabüroo / Kinnisvara24.ee)

Kalleim kahetoaline üürikorter Viljandis asub vanalinna uues ja modernses majas vanalinnas asuvas uues modernses majas. Läbi kahe korruse kulgeva stuudiokorteri eest küsitakse 500 eurot kuus. Vaata kuulutust SIIT. Võrdluseks — jaanuaris küsiti kalleimas korteris samuti üüri 500 eurot kuus.