FOTOD | Luksuslik kodu endises laevatehase inseneride elamus


FOTOD | Luksuslik kodu endises laevatehase inseneride elamus
Foto: Baltic Sotheby's International Realty

20. sajandi alguses ehitatud Bekkeri laevatehase inseneride elamu paistab silma mitte ainult omapärase fassaadi, vaid ka avara planeeringu ja kõrgete lagedega korteritega. Üks neist on hiljutise renoveerimise käigus saanud tõeliselt pilkupüüdva sisekujunduse!

Arhitektuurimälestiseks kuulutatud majas asuv korter on tõeline pärl ning peenetundeliselt renoveeritud elamises on tehtud kooskõlastused muinsuskaitseametiga. Korteri koosseisu kuulub avatud köögiosaga elutuba, üks magamistuba ja tualettruum-vannituba. Avarale elamisele lisavad suursugusust paksud paekivist seinad ja 3,7 meetri kõrgused laed.

Restaureeritud on vanad seinamaalingud, malmradiaatorid, siseuksed, aknad, ukselingid ja osa ajaloolisest karniisist.

Avatud köögiga elutoas on renoveeritud sada aastat vana kalasabasse laotud tammeparkett. Magamistoas ja koridoris on restaureeritud vana laudispõrand.

Sisekujunduses harmoneeruvad ajaloolised detailid uue ja trendikaga. Julgete lahendustega sisekujundusest võib inspiratsiooni ammutada igal sammul. Meie lemmikuks on näiteks šikk must köök ja kalasabapõrandaga kena koosluse loov plaaditud tagasein. Tähelepanu on pööratud ka kõige pisematele elementidele nagu pistikupesadele ja lülititele, mis harmoonilise terviku loomisel olulist rolli mängivad.

Seotud lood:

Klassikalist kalasabamustrit kohtab ka vannitoas, seda aga värskelt kaasaegses võtmes!

Vaata rohkem pilte galeriist: