Viis soovitust, kuidas kinnisvara hinda alla kaubelda


Viis soovitust, kuidas kinnisvara hinda alla kaubelda
Foto: Unsplash

Üle 20 aastase kogemusega Pindi Kinnisvara maakler Olav Leok jagab omast kogemusest näpunäited, milliseid võtteid tasub kinnisvara soetamisel hinna alla kauplemisel kasutada.

- Ole kursis võrdlevate pakkumistega. Kui omanik on tõsine müüja, siis peab ta arvestama turukonjunktuuriga ja konkureerivate pakkumistega.

- Ära halvusta kaupa, see ajab omaniku turri. Paari hea sõna poetamine huvipakkuva objekti kohta ei ole nõrkuse märk, vaid annab müüjale signaali, et oled tõsiseltvõetav ostuhuviline. Objekti miinustega on ta isegi kursis ning nende pidev meelde tuletamine võib läbirääkimised nurjata.

- Palu omanikul rääkida objekti ajaloo ja müügi põhjuste kohta. Taaskord võib see ekslikult tunduda tehingu rikkumisena, kuid müüja on valmis kergemini loobuma varast inimese kasuks, kes objektist hoolib ja mõistab müügivajadust.

- Paku välja võimalikult paindlik tehingugraafik. Kui omanik soovib kiirustada, kiirusta. Kui omanik vajab aega elu ümber sättimiseks, anna talle aega. Kui omanik tunneb, et temaga arvestatakse, arvestab ta vastu.

- Ära solva müüjat liiga madala pakkumisega. Võib juhtuda, et müügiga on tõesti kiire ning 10 protsendilised hinnaalandused pole turul midagi erakordset, kuid seda ei juhtu kunagi, kui alustad poole madalamalt. Sind lihtsalt ignoreeritakse ja pakkumisele ei vastata.

Seotud lood:

LOE LISAKS:

Millises Euroopa riigis on kõige soodsam elada?

Maailma parimad paigad, kus mugavalt pensionipõlve veeta

Üür ja kõrvalkulud — kas ja milliseid kõrvalkulusid peaks üürnik maksma?