Viis põhjust, miks on praegu hea aeg kinnisvara müüa

 (2)
Viis põhjust, miks on praegu hea aeg kinnisvara müüa
Foto: Unsplash

Arco Vara toob välja viis olulist põhjust, miks tasuks praegu mõelda oma kinnisvara müügile. Lähitulevikus on näha kinnisvara hinnakasvu pidurdumist, sest aeglustumas on ostujõu kasv. Varasemad üürnikud on hakanud kinnisvara ostma ning paregu on hea võimalus neile müüa, sest laenutingimused on ostjatele veel soodsad.

1. Lühike müügiperiood

Kui vajad raha võrdlemisi kiirelt, siis müügiperioodid on veel nii tüüpkorteritel kui muud tüüpi korteritel lühemad, kui need olid veel mõned aastad tagasi. Alanud on müügiperioodide järkjärguline pikenemine, mistõttu peab lähitulevikus ootama oma raha vabastamiseks kinnisvara edukat müüki kauem või tegema pakkumishinnas suuremaid järeleandmisi. Põhjused: inflatsiooni kasv ehk ostjaskonna reaalse ostujõu kasvu aeglustumine, uute korterite pakkumiste arvu kasv, uute korterite eelistamine vanadele, uute ja vanemate korterite vähene hinnaerinevus.

2. Hinnakasv pidurdub

Kiire hinnakasvu periood on lõppenud. Kes on korteri odavamalt soetanud ja soetas kinnisvara ainult edasimüügiks, need võiksid kaaluda oma vara müümist tänasel hetkel, kui neil on alternatiivseid võimalusi raha kuhugi mujale paigutada.
Kes on kinnisvara varasemalt soetanud üürimise eesmärgil, siis tasuks arvestada asjaoluga, et pakkumiste arv on kasvanud ning turule suunatakse järjest enam uusi kortereid. Tänastest ostjatest moodustavad suure hulga noored, kes varasemalt elasid üüripinnal.
Üürnike voolavus on viimasel ajal suurenenud, eelistatakse parema kvaliteedi ja hinna suhtega elamispindu. Kui inimene ei soovi üürnike vahetumisega kaasnevate probleemidega tegeleda, siis tasuks kaaluda korteri müüki või haldusteenuse kasutamist enda aja säästmiseks.

Seotud lood:

3. Soodsad laenutingimused

On hea aeg müüa kuniks laenu kättesaadavus ning selle pakkumise tingimused on endiselt vägagi vastuvõetavad nii eraisikutele kui ka ettevõtetele nagu see täna on, kuid see ei püsi nii igavesti.

4. Koretriturult liigutakse hoonestamata elamumaade turule

Muudes segmentides tasub täheldada näiteks hoonestamata elamumaade müüki, sest paljud arendajad istuvad oma projektide otsas juba 10 aastat. Tänasel hetkel on aga korteriturult elamuturule siirdujate tõttu kasvanud huvi hoonestamata elamumaade osas, sest kas soovitakse lihtsalt omale enda maja ehitada või on sobilike elamute pakkumiste hinnad juba sarnaselt kõrged nagu ise krundi ostmine ja elamu ehitamine.

5. Ärikinnisvaras on ülepakkumine

Ärikinnisvara osas on alanud ülepakkumist kujutav periood (ennekõike büroopinnad), mistõttu on mõistlik lähitulevikus oma investeeringust väljuda plaaninud investoritel kaaluda väljumist mõnevõrra varem või siis hoopis seda edasi lükata ning arvestada vahepealse survega üürihindade kasvule ning kasvava vakantsiga või vähemalt kasvava üürnike voolavusega.
Majanduskeskkond on iseenesest hea, ettevõtete kasumid ja investeeringud on asunud taas kasvavama ning otsitakse võimalusi oma tegevuse laiendamiseks.
Allikas: Arco Vara