VIDEO | Kodutiik turvaliseks!

Päästeamet kutsub Teeme Ära talgupäeval kodutiikidele turvaaedu rajama
VIDEO | Kodutiik turvaliseks!
Foto: Unsplash

Tänavuse Teeme Ära talgupäevani on jäänud kolm nädalat ja Päästeamet pöörab talgupäeval tähelepanu kodukandi veekogude turvalisusele. Kodus juhtub palju õnnetusi, eriti laste ja eakatega. Õnnetusjuhtumite vähendamiseks kutsutakse Teeme Ära talgupäeva raames üles rajama veekogude juurde turvaaedu. Tänavune talgukevad on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodukanti kihelkonnavärvidesse, nii saab ka turvaaia katta kodukandi värvidega.

„Igal aastal suureneb nende õnnetuste arv, kus inimesed kukuvad kraavidesse, kaevudesse, tiikidesse, basseinidesse või teistesse väiksematesse veekogudesse. Eelmisel aastal moodustasid sellised vette kukkumised 60% uppumistest,“ sõnas Päästeameti ennetustöö osakonna veeohutuse ekspert Mikko Virkala. Sellel aastal on veeõnnetustes elu kaotanud 12 inimest, kahjuks on uppunute seas ka üks laps.

Tänavune aasta on eriline, sest lisaks kevadisele Teeme Ära talgupäevale 5. mail toimub 15. septembril ka Maailmakoristuspäev. Päästeamet kutsub nii maailma kui Eesti turvalisuse eest seisvaid organisatsioone üles sellega liituma.

Elukeskkonna kujundamisel on ohutus esmatähtis. Talgukevad on õige aeg oma kodu ümbrus korda teha ja nii õnnetusi ennetada.

Vaata videost, kuidas muuta oma kodutiik ohutuks

Allikas: Päästeamet

Seotud lood:

LOE KA:

TIIK OMA AEDA | Kuidas seda rajada ja mida asukoha valikul silmas pidada?

7 TARKUST: kuidas suitsusauna õigesti kütta