VIDEO | Kas sina teadsid? Majade fassaadid New Yorgis, mille taga on hoopis midagi muud


Vaevalt meeldiks paadunud linnainimesele vaadata keset kesklinna tühje platse. Mulje loeb. Samas pole suurlinnades ainult uhked kohvikud, poed ja kaunid elumajad. Igapäevase eluolu toimimiseks on sageli vaja ka taristut. Et linn püsiks aga ilus, on inimesed tulnud lagedale suurepärase ideega.

Selleks on võltsfassaadid. Jalakäijatele jääb mulje, et tegemist on tüüpilise kortermajaga. Tegelikult pole maja fassaadi taga aga mitte mingeid eluruume. Aknad on kaetud ja välisust pole või on see valmistatud äärmiselt tugevast metallist. Fassaadi välimus sõltub tavaliselt ümberkaudsete majade välimusest. Teisel pool fassaadi on aga masinad, transpordisüsteem, ventilatsioonitorud, elektrialajaamad või hoopis tunnelid. Sõltub sellest, mida vaja läheb.

New York City pole ainus koht, kus kasutatakse võltsfassaade. Selliseid leidub ka Londonis, Torontos, Pariisis ja isegi Chicagos, kus on elektrifirma Commonwealth Edisoni alajaam, mille hoonel ilutseb art deco stiilis kaunistus.

Seotud lood:

Võltsfassaad pole mitte ainult iluasi, vaid sellel on ka praktiline pool. Näiteks on varastel raskem pääseda varastama teisel pool fassaadi olevaid väärtuslikke asju või materjale nagu vask.

Allikas: home.howstuffworks.com

LOE LISAKS:

Eemale kõigest! — 12 kõige üksikumat maja maamuna peal

Taimi saab istutada ka vanadesse pükstesse! Vaata, mida kõike annab pottide asemel kasutada