Vanalinnast on saamas Airbnb linnaosa

 (4)
Vanalinnast on saamas Airbnb linnaosa
Melu Tallinna vanalinnas.Taavi Sepp

Tallinna vanalinnast kui meelelahutuskeskusest ning kalleima kinnisvaraga piirkonnast on saamas ka üha aktiivsem lühiüürimise asum, kus ilma teeb äri, mis on seotud Airbnb-ga. Paljudele sealsetele korteritele on see andnud justkui uue elu, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Kaija Kullat firma blogis.

Pärast Eesti taasiseseisvumist osteti palju kortereid just välismaalaste poolt. Vanalinnas osteti kortereid nii elamiseks kui ka lihtsalt puhkamiseks. Suurema osa aastast aga seisid korterid sageli tühjana. Vanalinn oli mõnes mõttes justkui tühi linnaosa – tänavatel ja äripindadel käis elu, aga paljude korterite aknad olid pimedad.
Esimesed korterite ostjad on saanud aga vanemaks ning ei jaksa enam Eestis nii sageli puhkamas käia ning on hakanud oma kortereid kas müüma või üürioperaatoritele välja rentima. Korterite kõige tasuvamaks kasutusviisiks on osutunudki nende lühiajaline väljaüürimine.
Seoses uut tüüpi üürirakenduste, nagu Airbnb, turuletulekuga on Tallinna vanalinna korterite elanikud hakanud muutuma ning senised sageli tühjalt seisnud elamispinnad on ellu ärganud.
Vanalinnast on saamas tasapisi Airbnb linnaosa.
Allikas: Uus Maa