Vaata, mida suudavad robotid tänapäeval valmis ehitada

 (1)
Vaata, mida suudavad robotid tänapäeval valmis ehitada
Süsinikust varjualune, mis meenutab siidivõrku.Kuvatõmmis videost

Pole vahet, mida nad teevad – robotid on praegu rohkem inimeste sarnased kui iial varem. Valisime selle väite tõestamiseks välja viis lühikest videot.

1. Droonid ja robotid tegutsevad ehitusel, olles abiks süsinikust varjualuse ehitamisel. Varjualuse disainisid Stuttgardi ülikooli teadlased ja tudengid ning see sarnaneb siidiusside töö tulemusele – siidivõrgule.


2. Roboti poolt 3D-prinditud tugitooli iseloomustab sulatatud plastik. Meeskond, kes töötab The Bartlett Design Computation Lab’is, lõi arvutitarkvara, mis avab 3D-printimises täiesti uued võimalused.


3. Robotpadi võib asendada suure hulga tavalisi patju ning aidata võidelda unetusega: kui inimesed patja enda lähedal hoiavad, „hingab“ see hoolsalt sisse-välja ning võib ka läbi sisseehitatud Bluetooth-kõlarite rahustavat muusikat mängida. Veelgi enam – padi on võimeline simuleerima looduslikku päikesetõusu.


4. Et akvaariumikalu paremateks lemmikloomadeks muuta, disainisid Hollandis tegutseva stuudio Studio Diip töötajata akvaariumi tarbeks robotrattad ja sensorid, mis toimivad nii, et akaariumielanike ujumise peale reageerib nende „kodu“ teatud suunas liikumisega.


5. Kas robotid võiksid inimtööjõudu asendada? Charlotte Nordmoen, kes valmistas robotsõrme keraamikule, aitamaks savinõusid siluda.


Allikas: Dezeen.com