Vaata ja kadesta! Luksuslikud majad laevakonteineritest


Vaata ja kadesta! Luksuslikud majad laevakonteineritest
Kuvatõmmis

Kuidas ehitada säästlikult, aga samas võiks maja lõpuks välja näha pilkupüüdvalt uhke? Vastus: ikka kasutuseta jääkidest, näiteks merekonteineritest. Vaata videost järele, milliseid maju on arhitektid loonud vedelema jäänud laevakonteineritest.

Mujal maailmas, eriti USAs on juba aastaid üsna populaarseks saanud merekonteineritest (laevakonteineritest) majade ehitamine. Arhitektidele on see meeltmööda väljakutse disainida konteineritest põnevaid hooneid. Erinevaid materjale omavahel kombineerides on loodud üsna pilkupüüdvaid maju, mille puhul ei arvakski, et põhilise ehitusmaterjalina on kasutatud sisuliselt ebavajalikuks põlatud jääke.
Üheks populaarsuse põhjuseks on ka konteinerite odav hind, sest neid vedelab mõnes sadamas tohutult palju ning üsna soodsa hinna eest müüakse roostetama kippuvad konteinerid maha.
Põhjamaises kliimas võib konteineritest ehitatud majades olla raske luua nõuetele vastavat sisekliimat, et maja oleks ka piisavalt soojustatud ja energiasäästlik. See on kindlasti paras pähkel arhitektidele ja projekteerijatele. Iseküsimus on ka see, kuidas kohaliku omavalitsuse ehitusspetsialistid sellisesse hoonesse suhtuvad.