Vaata ja hääleta, millisest ulmeprojektist saab uus Ülemiste City süda!

 (11)
Vaata ja hääleta, millisest ulmeprojektist saab uus Ülemiste City süda!
Фото: Mainor Ülemiste

Ülemiste Cityt arendav Mainor Ülemiste on pannud rahvahääletusele Eesti tipparhitektide loodud neli hoonekavandit linnaku südames asuva 1899. aastast pärit paekivist tehasehoone kaasajastamiseks ja laiendamiseks.

Detailplaneeringu järgi on Sepapaja 10 kinnistul ehitusõiguse maht ligi 50 000 ruutmeetrit, millega oleks projekti näol tegu seni suurima renoveeritava hoonega Ülemiste Citys. Kuna tegemist on linnaku südames asuva hoonega, siis soovib Mainor Ülemiste tuua sinna kokku linnaku inimestele olulised teenused ja funktsioonid.

Suunatud arhitektuurikonkursil osalesid arhitektuuribürood Allianss Arhitektid, KOKO Arhitektid, Arhitektuuribüroo Pluss ja HG Arhitektuur.

Oma lemmikprojekti poolt saab hääletada Ülemiste City Facebooki lehel.

Mainor Ülemiste nõukogu kuulutab võidutöö välja 18. juunil. Ettevõtte soov on hoone projekteerimine lõpule viia 2019. aasta kevadeks, ehitusloani jõuda 2019. aasta lõpuks ning ehitust alustada 2021. aastal.

Kavandid ja põhjalikum info on väljas ka tänasel Ülemiste City kogukonnapäeval, mis peeti Lõõtsa 5 pargis kell 11:30—14:00 ning mille käigus toimub ka World Cleanup Day prügikaardistuse avalöök ja teised keskkonnasõbralikud tegevused.

Kavandid kõigi nelja projekti erinevate vaadetega on leitavad siit.

Allikas: Mainor Ülemiste