Selle suve turismimagnet: Tartusse ehitatakse maja, mis seisab tagurpidi

 (44)
Selle suve turismimagnet: Tartusse ehitatakse maja, mis seisab tagurpidi
Tagurpidi maja Poolas, Szymbarkis. Maja ehitust rahastas suurärimees Daniel Czapiewski. Üks suur turismimagnet selles piirkonnas.Shutterstock

Küsimusele, miks peaks üks maja seisma katuse peal, vundament taeva poole, selle ei oska keegi arukat vastust anda. Igatahes on võib tagurpidi maju leida üle maailma – Ukrainast Dubaini või Poolast Malaisiani. Üks põhjus on ehk see, et tegemist on vaieldamatult suurte turismimagnetitega. Ka Eestis saab umbes pooleteise kuu pärast näha oma tagurpidi maja.

Kuigi tagurpidi majade kontseptsioon võib tunduda paljudele imelik veidrus, leidub neid maailmas üha rohkem – nii Euroopas, Aasias kui Kanadas. Peagi ka Eesti.

Raadil Eesti Rahva Muuseumi kõrval peaks juunis valmis saama kahekordne viilkatusega tagurpidi elamu, kus on pahupidi keeratud ka maja sisemus ehk siis laes on vaibad ja põrandal laelambid. Nn maja sarikapidu toimus 17. aprillil, pärga polnud õnneks tarvis kõrgelt kätte saada.

Lisaks sellele, et maja on tagurpidi, on see ka kerge kalde alla ehk seestpoolt seitsmekraadise nurga all. Tagurpidi maja ehitava OÜ Peapeal esindaja Kuldar Leis on ajakirjanduses öelnud, et tegemist saab olema päris majaga, mis on ehitatud korralikust materjalist ning selles majas saab ringi käia. Maja arhitekt on Indrek Taukar.

Kindlasti saab ka see maja olema algaval suvel põnev turismimagnet.

Nii algas Raadil tagurpidi maja ehitus. Valmis maja peaks saama külastada juba juunis. Aldo Luud
Sitiilinäide Ukrainas Bukovelis. Maja nagu ikka, isegi päikesepaneelid on vundamendil. Shutterstock
Punane tagurpidi maja Tais Pattayas. Shutterstock
Stiilinäite leiab ka Põhja-Amerikast, Kanadast. Shutterstock
Puidust tagurpidi maja Valgevenes. Shutterstock
Turistide meelispaik Malaisia väikelinnas Tamparulis.
Maja Dubais nagu lilleaed. Shutterstock