Selgus Tartu ülikooli raamatukogu uus ehitaja!

 (1)
Selgus Tartu ülikooli raamatukogu uus ehitaja!
Raamatukogu lõplikuks valmimise ajaks on planeeritud 17 kuud alates lepingu sõlmimisest, sh 5 kuud raamatukogu lugemissaalide ja avaliku ala remondiks.Tartu ülikool

Tartu ülikooli raamatukogu ehitustööde lõpetamise hankele laekus 4 pakkumist. Riigihanke võitis ühispakkumine, mille tegid AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust.

AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust jätkavad aasta alguses YIT Ehituse poolt pooleli jäänud töid, lepingu saab sõlmida pärast seaduses ettenähtud vaidlustusaja möödumist alates eduka pakkuja kohta otsuse tegemisest. Raamatukogu lõplikuks valmimise ajaks on planeeritud 17 kuud alates lepingu sõlmimisest, sh 5 kuud raamatukogu lugemissaalide ja avaliku ala remondiks.

Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pageli sõnul võib hanke tulemustega rahule jääda, sest oli olemas konkurents, kõik hankel osalenud ehitusettevõtted on usaldusväärsed ning omavad piisavalt kogemusi ka keerukamate objektide ehitamisel. YIT Ehitus tegi eelmisel aastal odavama pakkumise, kuid jõudis raamatukogus üht-teist ära teha. Pagel ütles, et eks kõik tänavused pakkumised olid kallimad. Ta lisas, et kuna rohkem kui aasta on eelmisest hankest möödas, on vahepeal ehitusturg kasvanud ning materjalid kallimaks läinud. "Lisaks me täiendasime projekti ja lisasime sinna töid, mida eelmises töövõtus polnud," ütles ta.

Hanke võitja jätkab ehitustöid etapi kaupa. Esimese etapi töödest jätkuvad ehitustööd fuajees, valmis ehitatakse esimene korrus koos hoidlatega, teine korrus, uued trepikojad ning väikekauba- ja reisijate liftid.

Teise etapiga jätkuvad projektijärgsed ehitustööd külastajatele suletud aladel, milleks on keldrikorruse hoidlad ja olemasolevad trepikojad. Kolmanda etapiga lõpetatakse ülejäänud projektijärgsed hoonesisesed ja hoonevälised ehitustööd, nende hulgas raamatukoguesise väljaku osaline rekonstrueerimine ning antakse tellijale töö üle ja hangitakse hoonele kasutusluba.

Ehitus ja Remont