Sauele kerkib esimene A-energiaklassi kortermaja


Sauele kerkib esimene A-energiaklassi kortermaja
Kuuseheki kortermaja, Capital Mill

Saue linna servale kerkib 2019. aasta jaanuariks kolmekordne 48 korteriga maja. Aadressile Kuuseheki 50 rajatava A-klassi energiamärgisega maja ehitusmaksumus on ligi 4 miljonit eurot.

„Hästi läbi mõeldud arendustel on täna suur müügipotentsiaal, sest koduotsijad on muutunud aina nõudlikumaks. A-energiaklassi, mõistliku hinna ja rahuliku elukeskkonnaga on Sauele ehitatava arenduse puhul mitmed olulised tingimused täidetud,“ rääkis ehituse teostaja, Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma. „Kesklinnas elamine ei ole kõigile meelepärane ning seepärast otsitakse elupaika aina enam Tallinna piirest välja, kuid eeldusel, et hea ühendus töökohaga säiliks.“

Kortermaja tellijaks on Capital Mill, mille tegevjuhi Igor Mölderi sõnul on Kuuseheki projekt ehe näide sellest, et kvaliteet ja mugavus ei pea olema talumatult kallis. „Kogenud projekteerimis- ja ehitusmeeskonnaga oleme kujundanud esimese A-klassi maja väljaspool Tallinna, suutes seejuures hoida müügihinna taseme alla Harjumaa keskmise. Lisaks energiatõhususele keskendusime ka efektiivsetele plaanilahendustele, siseviimistlusmaterjalidele ja meeldivale elukeskkonnale suure haljastatud hoovi näol.“

Vaivundamendil maja on 3-korruseline, hoone brutopind on kokku 4 155 m² ja netopind 3500 m². Majas on 48 korterit, mis on 2–4toalised. Hoone ehitatakse vastavalt kehtivatele A-energiamärgise nõuetele tagades nii oluliselt madalamad tarbimiskulud, kui pika hoone eluea. Kuuseheki 50 lähedal asuvast Saue raudteejaamast jõuab kesklinna alla poole tunniga.

Seotud lood:

Lisaks päikesepaneelidele katusel paigaldatakse hoone seintesse 160 mm paksune IKO Enertherm Alu 50 soojustus ning hoovi elektriautode laadimiskohad.

LOE LISAKS:

Maksuamet selgitab | Kas kodu müügist saadud tulu vähendab järgmisel aastal tulumaksuvaba miinimumi? Kas kinnisvarasse tehtud kulud saab maha arvata?

Ikea toob müügile päikesepaneelid, mis alandavad kodu elektrikulu kuni 70%