Pärnu ühistranspordi keskterminali hoone sai nurgakivi!


Pärnu ühistranspordi keskterminali hoone sai nurgakivi!
Keskterminali tellija ja edasine haldaja on MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus kui kõigi Pärnumaa omavalitsuste ja riigi asutatud ettevõte.Pixabay

Pärnus pandi neljapäeval nurgakivi ühistranspordi keskterminalile. Senisele busside väljumise platsile kerkiv ehitis valmib järgmise aasta alguses.

Bussijaam läheb maksma 2,2 miljonit eurot ning selle ehitamist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond 800 tuhande euroga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskterminali tellija ja edasine haldaja on MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus kui kõigi Pärnumaa omavalitsuste ja riigi asutatud ettevõte. Bussijaama on projekteerinud arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal ja seda ehitab AS Eston Ehitus.

Nurgakivi paneku ajaks olid hoone seinad juba püsti

"Päris püsti veel hoone ei ole, sest see osa, kuhu me nurgakivi panime, on hoonega seotud jalgrattahotelli kompleks, mis on ka väga suure tähtsusega," rääkis Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk, kes loodab, et hoone on vabariigi aastapäevaks valmis.

"Meie koos ehitajaga loodame, et see niimoodi on. Kasutusluba peaks olema juba 10. jaanuaril välja antud ja vaegtööd juba 10. veebruariks kõrvaldatud. Aga ehitaja on hästi tulbli, nii et loodame, et püsime graafikus," sõnas ta.

Allikas: err.ee, parnu.ee

Ehitus ja Remont