Parimad kohad internetis, kus osta-müüa-vahetada ehitusmaterjale ja tööriistu

 (2)
Parimad kohad internetis, kus osta-müüa-vahetada ehitusmaterjale ja tööriistu
Foto: Shutterstock

Remondiga kipub tihti olema nii, et isegi kõige täpsemate arvutuste puhul kipub alati kas midagi üle jääma või puudu tulema. Kui aga värvi-, plaadi- puidujäägid keldrisse tassida, võid kindel olla, et sinna need jäävadki. Igaveseks. Sest enamasti on järgmiseks remondiks vaja juba hoopis teistsuguseid materjale. Koostasime listi Facebooki gruppidest ja internetifoorumitest, kus oma vanale kraamile uus omanik leida või ise soodsalt puudujäävat materjali hankida!

1. “Ehitusmaterjalid-tööriistad: Ost-müük-vahetus” Facebooki grupp

Grupiga liitumiseks on vajalik Facebooki konto olemasolu. Liikmeid on grupis üle kuue tuhande ja nagu sotsiaalmeedia gruppides ikka, on kuulutuse lisamine tasuta. Grupis kaubeldakse nii tööriistade kui ka ehitusmaterjalidega, aga ka tööriietega. Viimaste postituste seast leiab isegi pisikese puitkarkassmaja. Kellel remont käimas ja materjalist puudu, võib igal juhul silmad lahti hoida, sest soodsaid pakkumisi postitatakse gruppi mitu korda päevas.

2. “Ehitusmaterjalide/tööriistade — ost/müük” Facebooki grupp

Seotud lood:

Pisut väiksema kasutajaskonnaga analoogne grupp (1713 liiget) pakub samuti võimalust osta või müüa mitmesuguseid ehitusmaterjale ja tööriistu. Grupist leiab ka soodsaid laojääke, küttesüsteemi osasid ja nn “vanakooli” leide, mida enam ei toodeta — ühesõnaga kõike valdkonnaga seotut, mida annab endale ette kujutada. Lisaks on võimalik grupis reklaamida oma teenuseid või leida sobivaid teenusepakkujaid.

3.“Ehitusmaterjalid. Ost/Müük/vahetus Lõuna-Eesti” Facebooki grupp

Ligi seitsme tuhande kasutajaga grupp koondab kokku ehitushuvilisi Lõuna-Eesti piirkonnast. Kaubaks läheb samuti kõik ehitusvaldkonnaga seonduv.

4. Ehitusfoorum

Kellel Facebooki konto puudub, saab oma ehitusjäägid utiliseerida või puuduvat materjali otsida Ehitusfoorumi ostu-müügi rubriigist. Samast foorumis on võimalik ka enda tööriistu välja rentida või teistelt laenutada.

5. Ostu-müügiportaalid Kuldne Börs, Soov ja Okidoki

Kuigi Facebooki gruppides on toimetamine mugavam ja kiirem, võib oma kaubast lahti saada või uut vajalikku kraami leida ka suurematest ostu-müügiportaalidest. Plussideks Facebooki gruppide ees on otsingumootori olemasolu.

Hea lugeja! Kui oskad soovitada veel mõnda head kauplemisportaali, anna meile sellest kommentaariumis teada!

LOE LISAKS:

HINNAVÕRDLUS | Kui suur on erinevate kaupade hinnavahe Eesti ja Läti ehituspoodides?

Kuidas saab maja ehitamise hinda soodsamaks, mille pealt annab kokku hoida?