Ostaks õige häärberi? Vaata, milline haruldane eestiaegne häärber on Meremõisas müügil!

 (1)
Ostaks õige häärberi? Vaata, milline haruldane eestiaegne häärber on Meremõisas müügil!
Foto: erakogu

Häärber asub Meremõisa parkmetsas Keila jõe suudmealas Keila-Joa lossi vastaskaldal. Esimese Eesti Vabariigi ajal kuulus maa-ala välisministeeriumile. 1930ndatel kavandas arhitekt Roman Koolmar sellesse piirkonda suvitamiseks mõeldud klassikalises stiilis eramud, mis algselt olid mõeldud välisministeeriumi külalistele puhkamiseks, et luua positiivset kuvandit Eesti Vabariigist. Hiljem läksid majad ministrite kasutusse ja seda kuni nõukogude aja lõpuni, uue Eesti Vabariigi ajal majad erastati.

Ilus klassikalises stiilis häärber ehitati 1935. aastal, tegu on kõrgel vundamendil oleva palkhoonega. Maja seinad ja laed on seestpoolt kaetud originaalse kasepuidust Lutheri vineertahvliga ja elutoa põrandat katab heas korras naturaalne kalasaba-puitparkett.

Esimesel korrusel paiknevad suured avarad ruumid: elutuba, kabinet, köök ja trepihall. Elutuba läheb üle avaraks kaarekujuliseks verandaks, kust viib trepp aeda. Võlvitud trepp viib ka maja alla keldrisse. Teisel korrusel on neli magamistuba, vannituba ja kolm rõdu.

Muinsuskaitse all oleva häärberi kogupind on 262,5 m² ja krundi suurus 4422 m², tegu on äärmiselt privaatse kinnistuga, mille saad omale soetada 190 000 euro eest.

Seotud lood:


LOE LISAKS:

Miks mitte elada vanas meiereis? Vaata, millised meiereisid praegu müüakse!

Nippe vana puitpõranda renoveerimiseks