Õige kinnitusvahend vali vastavalt asja raskusele

 (2)
Õige kinnitusvahend vali vastavalt asja raskusele
Shutterstock

Selge on see, et lihtsalt suvalise kruviga erinevaid asju seina kinnitada ei saa, sest kruvi ei kinnitu piisavalt tugevalt. Vastavalt paigaldatava asja raskusele tuleks valida ka õige kinnitusvahend. Käsiraamat „Kodu remonditööd“ toob välja mõned näited, millist kinnitusvahendit tuleks kasutada.

Kipsiplaadiankur

Tüübel: Juhtauku keeratavad plastist või metallist kipsitüüblid, kuhu keeratakse kruvi. Keerdtüübel lõikab seina sisse keeramisel ise keerme ja püsib kindlalt seinas ka pärast kruvi eemaldamist.
Sobib kergekaalulise asja kinnitamiseks (alla 4,5 kg).
Sellega võib seinale kinnitada väikeseid pilte, teadetetahvleid, kellad, väiksed kerged peeglid.
Ei sobi kindlasti laes kasutamiseks.

Plastist ankrutüübel

Tüübel: Plastist õõnesseina tüübel pannakse juhtauku. Kruvi on tüübli sees ja seda sisse keerates lähevad tüübli toed plaadi tagaküljel laiali ning haarduvad tihedalt plaadi pinnaga, hoides paigaldatud asja turvaliselt paigal.
Sobib keskmise raskusega asjade kinnitamiseks (4,5-11 kg). Sellega sobib kinnitada näiteks väikesi vannitoakappe, raamitud pilte, keskmise suurusega peegleid, köögi alumisi kappe.
Laes sobib nendega kinnitada kergeid valgusteid ja valgustussiine.

Metallist ankrutüübel

Tüübel: Vastupidavate metalltüüblite toed haarduvad õõnesseina sisepinnaga, mõnel on kokkutõmmatavad õlad, teisel vedrusüsteem nagu vihmavarjul.
Seda tüüblitüüpi saab kasutada ainult ühe korra, sest kruvi eemaldamisel kukub hoidev osa seina õõnsusesse.
Sellega sobib kinnitada köögi seinakappe, riiulikandureid, riidenagisid, kardinapuid, raskeid peegleid ja pilte - kaaluga 11-22 kg.
Laes kinnitatakse raskeid valgusteid, tõmmatavaid lüliteid, kardinapuid, ampleid, küünlalühtreid.
Allikas „Kodu remonditööd“, Varrak