Millist materjali kasutada?
Nii vanemas kui ka tänapäevases saunaehituses on eelistatuim materjal mõistagi puit. Valikusse on lisandunud aga ka mitmeid vastupidavamaid ja kergemini hooldatavad viimistlus- ja ehitusmaterjale. Sauna leiliruumis on enamlevinud viimistlusmaterjaliks sauna sisevoodrilaud. Lava ja muud sauna puitpinnad tehakse tavaliselt hööveldatud puidust.
Rõhtvooder
Levinum saunaseina vooderdusviis on rõhtvooder. Selle eeliseks on rahulik ja visuaalselt madalam väljanägemine. Püstsuunaline alussõrestik moodustab toimiva õhuvahe ja seina mädanemiskahjustusi on lihtne remontida, piisab vaid alumiste laudade väljavahetamisest. Et lauad kuivamisel ei kaarduks, tuleb kasutada täissulundlauda. Seina vooderdamisel üritatakse vältida laudade jätkukohti, seinad tuleks katta tervete laudadega. Kui vooder on paigaldatud rõhtselt, võib püstnurgad katta liistuga. Voodrilauad kinnitatakse roostevabade naeltega, näiteks vasknaeltega.
Püstlaudis
Püstlaudis on traditsioonilisem seinakatmisviis. Ent kui seina alumine laudis peaks mädanema minema, tuleb selle väljavahetamiseks kogu seina ulatuses uus vooder panna. Püstlaudis aitab ruumil paista küll kõrgemana, ent tehnilised eelised sellel puuduvad. Laudist alustatakse ukse ja akna kõrvalt täislaiusega laudadega. Tavaliselt ei vaja püstlaudisega voodri nurgad enam liistudega katmist. Püstlaudisega naelutamisel tuleb ettevaatlik olla naelte pikkusega, sest need ei tohi ulatuda aurutõkkesse ega seda purustada. Kui naelapead jäävad voodril nähtavale, on mõistlik ehitada lava juurde spetsiaalsed seljatoed, et kuumad naelapead nahka ei põletaks.
Pesuruumi seinad
Pesuruumi seinad ja lagi tuleks teha kindlasti niiskuskindlad. Võimalusi selleks on palju: keraamilised plaadid, tadelakt, plastpaneelid, lakitud sisevoodrilauad, värvitud niiskuskindlad ehitusplaadid, krohvitud pinnad. Pesuruumi puitkarkass-seinad ei välista keraamiliste plaatide kasutamist, plaadid tuleks vaid liimida niiskuskindla ehitusplaadi peale ja sel juhul ehitusplaadi alla aurutõket ei paigaldata.