Muruniidukisse tuleb varsti hakata tankima bensiini 98

 (64)
Muruniidukisse tuleb varsti hakata tankima bensiini 98
Foto: Pixabay

Neste Eesti hulgimüügijuhi Urmas Kuuse sõnul võivad tarbijad sel aastal muruniidukit tankida nii bensiiniga 95 kui ka 98. Harjumusi tuleb muuta järgmisel aastal, kui biokütuse nõuded muutuvad rangemaks.

“Tarbijad, kes seni on oma muruniidukisse tankinud bensiini 95, võivad sel aastal sama kütust edasi kasutada. Maikuus kehtima hakanud biokütuse nõuded bensiinile ei ole palju karmimad kui eelnevatel aastatel. Ka ei ole täna kehtivad biokütuse nõuded rangemad kui aiatehnika seadmete tootjate nõuded,” ütles Urmas Kuuse.

“Küll aga tuleb järgmisel aastal nii muruniidukitesse kui ka muudesse bensiinimootoriga aiatehnika seadmetesse hakata tankima bensiini 98. Olukorra tingib järk-järguline biokütuse kasutusmahtude suurendamine: täna on Eestis kohustuslik tarbimisse suunatud biokütuste osakaal 3,1 protsenti, alates 1. jaanuarist 2019 hakkab kehtima mootoribensiinile 95 6,4-protsendiline biokütuse nõue ning 2020. aastast peab biokütuste osakaal olema vähemalt 10 protsenti,“ lisas Kuuse.

Autokütuse kasutamine muruniidukites ning teistes aiatehnika seadmetes on laialt levinud. Siiski soovitab Kuuse silmas pidada, et kütust ei oleks koduses kanistris hoitud rohkem kui 30 päeva, sest kütuse kokkupuude õhuga paratamatult mõjutab kütuse kvaliteeti.

Alternatiivina soovitab Kuuse kasutada väikemootorikütust ehk alküülbensiini, mis on nii mootorile kui ka kasutajale endale kõige kindlam ja ohutum valik — see suitseb vähem ja säilib kauem.

Seotud lood:

Kahtluse korral tasub alati järele vaadata kasutusjuhendist või küsida nõu seadme müünud ja hooldavalt ettevõttelt. “Reeglina tootjad kirjutavad kasutusjuhenditesse, millise madalaima oktaanarvuga bensiini seadmetes on lubatud kasutada,” lisab Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

"Kui kasutaja pelgab, et etanooli on bensiinile lisatud üle 5%, siis alates 01.01.2019 võiks ta kasutama hakata bensiini 98, kuna seal jääb etanooli sisaldus ikkagi alla 5%," selgitab Kuuse.

Alates 1. maist hakkas Eestis kehtima biokütuse nõue, mille järgi peab Eestis müüdavas kütustes sisalduma biokomponent. Aluse selleks annab eurodirektiiv, mille Riigikogu vedelkütuse seaduse muutmise seadusena vastu võttis ja mida kõik Eesti kütusemüüjad alates 1. maist on kohustatud täitma hakkama. Üleminek biokütuse osakaalu suurendamisele Eestis müüdavates kütustes toimub järk-järgult.

Allikas: Neste Eesti

LOE LISAKS:

Kumb on siis ikkagi parem — kas elektriline või bensiinimootoriga muruniiduk?

Kuidas teritada ise muruniiduki tera?