Milline on 2017. aasta parim betoonehitis?


Milline on 2017. aasta parim betoonehitis?
2016. aasta võitja Eesti Rahva Muuseum.InNomine

Algab konkurss „Aasta betoonehitis 2017”. Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutasid välja konkursi „Aasta betoonehitis 2017”. Konkursi eesmärgiks on tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet ning kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule.

„Kui kuskil midagi Eestimaal ehitatakse, on kindlasti ka betoon mängus. Õnneks on betooni käesoleval aastal jälle rohkem vaja läinud,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. „Valminud ja valmimas on hulgaliselt väljapaistvaid ehitisi ja rajatisi, kus betoonil on oluline roll täita. Ootame neid kõiki osalema betoonehitiste võistlusele,” lisas Roots.

Betoonehitise konkursile võib esitada:
* Ehitisi, hooneid ja rajatisi, mis antakse tellijale üle 2017. aasta jooksul.
* Ehitisi, mida ei ole antud konkursile varem esitatud.
* Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija ja betooni tarnija.

Seotud lood:

Žüriissekuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad. Žüriikokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 1. detsember 2017. a. Võitja kuulutatakse välja üleriigilisel Betoonipäeval 2018. aasta märtsis.

Konkursi võitjaid läbi ajaloo

2016. a. Betoonehitiseks valiti – Eesti Rahva Muuseum. Peaauhind – DGT Architects (Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane).
Tellija auhind Riigi Kinnisvara AS. Konstruktori auhind Novarc Group AS. Ehitustööde auhind Fund Ehitus OÜ. Betoonitööde auhind Alusehitus OÜ, BGM Ehitus OÜ, K-Most AS. Betoonelementide auhind TMB Element OÜ. Betooni auhind Rudus AS, TM Betoon OÜ. Raketiste auhind Ramirent Baltic AS.

2015. a. Betoonehitis – Ihaste sild. Peaauhind – Ehituse ja Tarkvara Inseneribüroo OÜ (Juhan Idnurm ja Siim Idnurm).

Loe veel

2014. a. Betoonehitis – Tondiraba Jäähall. Peaauhind – Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

2013. a. Betoonehitis – Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistööd. Peaauhind – AS K-Projekt (peaprojekteerija).

2012. a. Betoonehitis – Tallinna Lennusadama vesilennukite angaari betoonkonstruktsioonide rekonstrueerimine. Peaauhind – konstruktorid Karl Õiger ja Heiki Onton.

2011. a.
Betoonehitis – heliskulptuur Cromatico. Peaauhind – skulptor Lukas Kühne.

2010. a
. Betoonehitis – eramu Pirital. Peaauhind – arhitekt Andres Lember, Male Maja OÜ.

Ehitus ja Remont