Kuidas värvida lage ja vältida inetuid triipe ja laike?


Kuidas värvida lage ja vältida inetuid triipe ja laike?
Foto: Unsplash

Lae värvimise juures on suurimaks ohuks, et lagi jääb triibuline ja laiguline. Jagame nõuandeid, kuidas värv lihtsa vaevaga lakke saada ja kaunis tulemus saavutada!

Ruumi värvimist alusta lae värvimisest. Lae värvimiseks kasuta pikakarvalist värvirulli, mis imab endasse palju värvi, jättes pinnale õige paksusega värvikihi ja ilusa struktuuri. Lae sisenurkade tegemiseks kasuta väiksemat, 10 cm laiust rulli ning lae põhilise pinna värvimiseks laia, 25 cm laiust rulli. Kindlasti kasuta lae värvimisel pikendusvart ja kaitseprille, et kaitsta silmi värvitilkade eest. Samuti võiks käepärast olla ka redel.

Kui lagi on siledaks pahteldatud ja lihvitud, siis krundi pind üks kord ja värvi kaks korda laevärviga. Üldjuhul on laevärvid täismatid ja valged. Täismatt pinnalt paistavad pinnavead vähem välja kui läikivalt. Valge on laevärvide puhul eelistatuim toon seetõttu, et valgeks värvitud laed tunduvad kõrgemad ning annavad ruumile avarust juurde. Laevärvi võib ka toonida, aga sel juhul tuleks eelnevalt tulemuses kindel olla, et vältida halbu üllatusi.

Enne värvima asumist sega värv korralikult läbi. Alusta värvimist nurkadest väikese rulliga. Sellega on mugavam töötada ning kuna väikese rulli otsas on ka karvad, saab nurgad ilusti värviga kaetud. Nurkadest allapoole värvi osaliselt laevärviga ära ka seinad, seda ümbes rulli laiuselt.

Seotud lood:

Värvi lage valguse langemise suunas ehk piki aknast langevat valgust. Kõige parema tulemuse saad, kui kannad esmalt värvi pinnale umbes kahe rullilaiuse jagu ja seda kogu lae pikkuses. Seejärel tuleks rullides pind üle tasandada. Tee samamoodi veel kord, ehk et kanna värv pinnale umbes kahe rulli laiuselt ja tasanda. Hoia nn “märga serva“ — siis jääb lagi ühtlane. Kui värvitav pind on liiga suur või kui kanda pinnale liialt palju värvi ette nii, et selle tasandamisele kulub väga palju aega, võib juhtuda, et värvitud pinna serv kuivab ära. Kuivanud värvile värske värvikihi peale kandmisel tekib topelt värvikiht, mis jääb näha pärast näha triibuna. Seda reeglit tasuks seetõttu pidevalt silmas pidada.

Lae värvimise juures on suurimaks ohuks, et lagi jääb triibuline ja laiguline. Seepärast ongi vajalik värvida kogu lagi terves ulatuses korraga. Kanna pinnale piisav koguse värvi, et see ei jõuaks värvimise ajal kuivama hakata. Kui ikkagi jääb mõni koht, mis häirib, siis pigem mitte hakata parandama, kuna parandus võib hiljem näha jääda. Kui aja jooksul tekivad lae nurkadesse praod, siis võib tõmmata nurka uue akrüüli ning ainult laenurga üle tupsutada, kui võimalik, siis sama laevärviga.

Allikas: Vivacolor

LOE LISAKS:

Kümme levinumat värviviga — kuidas neid võimalikult lihtsa vaevaga parandada?

Kui on tarvis eemaldada vana õli- või emailvärvi. Millist meetodit kasutada?