Kui suur peaks üks terrass ideaalis olema?


Kui suur peaks üks terrass ideaalis olema?
Foto: Shutterstock

Kellel veel oma hoovis või aiakeses terrassi ei ole, mõtleb ilmselt, et ka pisike istumisnurgake ajab asja ära. Ja eks ta ongi, sest mugavalt sab end sisse seada ka pisikesele pinnale. Samas kui ruumi on, siis miks mitte mõelda pisut suuremalt, et oleks rohkem liikumisruumi ja vabadust mööbliga mängida? Võib-olla oled aga tundnud tungivat vajadust pisike terras suuremaks ehitada? Vaatame lähemalt, kui suur peaks üks terrass olema, et oleks mugav toimetada.

Terrassi sügavuseks võiks olla vähemalt 1,8 meetrit. Nii on piisavalt ruumi, et mahutada sellele mõned toolikesed ja lillepotid, et kõik oleks silmale ilus vaadata, aga samas ka praktiline ning jääks piisavalt liikumisruumi, ilma, et kõik esemed jalgu jääksid.

Foto: Shutterstock

Veel paremaks lahenduseks on aga terrass, mille sügavus on 2,5 meetrit. Nii tekib juurde palju rohkem võimalusi mööbliga mängimiseks. Näiteks saad sellisele verandale paigaldada laia kiikpingi, kuhu mahub istuma kaks-kolm inimest. Lisaks jääb mõlemale poole ligi 60 sentimeetrit liikumisruumi. Lisaruumi võid kasutada ka meeleolu loovate lillekastide jaoks. Kellel on aga väiksem veranda, ärgu muretsegu. Tehakse ka väiksemaid kiikpinke, mis on 60-200 cm laiad.

Seotud lood:

Samas olenevad terrassi mõõtmed paljustki maja mõõtmetest ja katusejoonest. Loomulikult paikneks ideaalne istumisala maja päikesepoolsel küljel, millelt avaneksid imekaunid vaated loodusele. Iga maja puhul pole aga võimalik terrassi suuruse ja asukoha üle ise otsustada ning see tuleb teha vastavalt olukorrale ja võimalustele. Kui aga valikut on rohkem ja seda ka suuruse osas, siis tasuks igal juhul eelistada pigem natuke suuremat terrassi, mis tagab suurema liikumisruumi ja vabaduse asjade paigutusega mängida. Sellest ka mugavus ja parem tunne.

Inspireerivad terrassid Foto: Shutterstock

Ja muidugi ei pea end piirama klassikalise nelinurkse terrassiga. Võid luua sõltuvalt ruumist ja võimalustest ka põnevaid kujundeid ja olemasolevat terrassi jätkata.

Allikas: southernliving.com